Welsch dal 10 bodů při výhře Bostonu nad New Yorkem

Basketbalisté Bostonu porazili v NBA trápící se New York 111:94 a pátým vítězstvím z uplynulých šesti zápasů si pojistili vedení v Atlantické divizi. Jiří Welsch se na výhře v pátečním utkání podílel deseti body a třemi doskoky, které si připsal během sedmnácti odehraných minut.

DEFAULT TITLE

Celtics se poprvé od poloviny listopadu mohou pochlubit nadpoloviční úspěšností v zápasové bilanci. "To byl náš cíl, konečně jsme se přehoupli přes kopec," řekl Paul Pierce, který přispěl k vítězství 17 body. Tradičního kanonýra tentokrát trumfl Ricky Davis s 25 body. New York na rozdíl od Bostonu prochází mizérií a v novém roce vyhrál jen třikrát v 21 utkáních.

Legendární Reggie Miller nastoupil v Indianapolisu proti Houstonu pár hodin poté, co oznámil, že tato sezona je jeho poslední. Přes 18 tisíc diváků proto sledovalo především svého oblíbence, který dal jedenáct bodů, ale porážce 83:91 nezabránil. Pacers prohrávali už o 15 bodů, ale po Millerových dvou trojkách se jim povedlo vyrovnat na 82:82. V posledních sedmi minutách však domácí dali jediný bod.

"Myslím, že jsme to tu trochu pokazili. Hala byla narvaná, byla tu cítit ohromná energie. Reggiemu přejeme všechno nejlepší, ale chtěli jsme vyhrát," uvedl Tracy McGrady, autor 16 bodů Houstonu. Miller si přál, aby v jeho zbývajících 33 zápasech hrála Indiana lépe.

Vince Carter z New Jersey stihl nastřílet 43 bodů, i když musel necelých deset minut před koncem utkání se San Antoniem po druhé technické chybě opustit palubovku. Hosté jej do té doby nedokázali ubránit, pomohla jim až Carterova rozmíška s Brucem Bowenem. Hráč Spurs, který loni způsobil Carterovi vážné zranění kotníku, oporu Nets vyprovokoval k hádce, po níž pro domácí hvězdu zápas skončil.

"To byl asi jediný způsob, jak dnes mohli Vince zastavit. Byl vážně v ráži," řekl Carterův spoluhráč Jason Kidd. San Antoniu přišlo soupeřovo oslabení vhod a vyhrálo 101:91. Carter si po utkání stěžoval na Bowenovo počínání. "Celou dobu se mě snažil držet a strkal do mě," komentoval hru jednoho z elitních obranářů v NBA. Do sestavy Spurs se po dvou zápasech zmeškaných kvůli zranění kotníku vrátil Tim Duncan a pomohl k výhře 16 body a 15 doskoky.

Nejlepší tým Východní konference Miami vybojoval v Charlotte páté vítězství za sebou. Domácím nepomohl ani návrat Emeky Okafora do sestavy. Nováček, který je tahounem Bobcats, si navíc obnovil zranění kotníku, kvůli němuž vynechal pět zápasů. Hosty dovedl k výhře 97:87 Shaquille O'Neal, jenž zaznamenal 32 bodů a 12 doskoků.

Indiana - Houston 83:91
Nejvíce bodů: O'Neal 18 - Sura 17
Nejvíce doskoků: Jackson 5 - Howard 12
Nejvíce asistencí: Johnson 4 - Sura 8
Washington - LA Clippers 94:91
Nejvíce bodů: Arenas 35 - Simmons 24
Nejvíce doskoků: Haywood 9 - Brand 12
Nejvíce asistencí: Arenas 9 - Brunson 13