Rubriky:

Míčové sporty

Michael Jordan chystá návrat do NBA

14. února 2005 15:14 - PRAHA

Návrat do nejslavnější basketbalové soutěže světa chystá legendární Michael Jordan. Jednačtyřicetiletý borec nehodlá dva roky po svém definitivním odchodu opět aktivně hrát, chce koupit jeden z týmů NBA. O to se už několikrát pokoušel, pokaždé se mu ale jednání nepodařilo dotáhnout do konce.

 

ČTK

Bývalá megastar NBA se v posledních letech věnovala své rodině a také aktivitám, které zaštiťuje svým jménem. "Vychutnávám si to, že jsem doma," říká Jordan. "Mám čas na své děti a také na věci, které jsem dříve nemohl podnikat," dodává na internetových stránkách německé televize DSF.

Podaří se Michaelu Jordanovi získat klub NBA?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Svého milovaného sportu se ale kompletně nikdy nevzdal a plánuje návrat. I když pochopitelně už ne přímo na palubovky hal. "Basketbal je stále moje vášeň. A pokusím se o návrat," upozorňuje Jordan. Stejně jako před lety tedy chystá MJ comeback, tentokrát v podobě nákupu některého z klubů.

"Stále je to mým velkým přáním," potvrzuje Michael Jordan. "Jsem ale hodně trpělivý a počkám si na nejvhodnější příležitost. Co se má stát, to se stane. Jsem opravdu velice trpělivý."

V minulosti se už šestinásobný šampión pokoušel získat klub NBA, pokaždé byl ale neúspěšný. Společně s Bobem Johnsonem chtěl získat vliv v nováčkovi Charlotte Bobcats. Získat chtěl i Milwaukee Bucks. A loni v létě se mluvilo o tom, že se Jordan chystá koupit Miami Heat.

Zatím jsou tedy pokusy pravděpodobně nejslavnějšího hráče historie NBA neúspěšně. Jordan chce mít v klubu většinový podíl, chce mít možnost posledního slova. Experti si jsou jistí, že si Jordan svůj sen splní.

Dokonce komisionář NBA David Stern se nechal slyšet: "Podle mého mínění Michael Jordan získá v dohledné době klub NBA." Pokud předvede bývalá hvězda stejné schopnosti jako na palubovce, nebude problémem nějaký klub získat. A slavná soutěž přivítá zpět svého nejslavnějšího hráče.

fly, INT, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty