Phoenix po výhře nad Utahem kraluje NBA

Basketbalisté Phoenixu porazili v pondělním zápase Utah Jazz 136:128 a vystřídali na první příčce NBA San Antonio. Hvězdou duelu byl nachlazený Amare Stoudamire s 42 body a 12 doskoky. Několik duelů rozhodly závěrečné vteřiny, Nick Van Exel rozhodl dokonce o výhře Portlandu v Charlotte se závěrečnou sirénou.

Phoenix se mohl opět spolehnout na svoji hvězdu, Amare Stoudamirea. Ten soupeři nasázel 42 bodů, přidal 12 doskoků a byl motorem při výhře Suns 136:128. Phoenix prohrával v poločase o čtyři body, pak Stoudamire 15 body ve třetí čtvrtině zavelel k obratu.

V duelu Charlotte s Portlandem se předvedl hostující Nick Van Exel. Se závěrečnou sirénou a ze zoufalé pozice vstřelil zkušený hráč tříbodový koš, který rozhodl o výhře Trail Blazers 80:77. Prohra byla pro celek Bobcats už sedmou v řadě.

Obhájce titulu z Detroitu pokračoval ve zlepšených výkonech a porazil Milwaukee 107:83. Pistons předvedli další týmový výkon, třetí utkání v řadě nasbírali přes třicet asistencí. Navíc ztratili jen čtyři míče, což je klubový rekord.

Hvězdou zápasu New Orleans s Washingtonem byl domácí P.J. Brown. Přestože mu kouč pro zranění kotníku nedoporučil start, Brown nastoupil a dvěma klíčovými koši zahájil rozhodující ofenzívu New Orleans. Vítězné body vstřelil z trestných hodů Dan Dickau necelých pět sekund před koncem.

Phoenix - Utah 136:128