Česko - Čína 0:3Volejbalistky neměly proti Číně vůbec šanci

Hongkong

Krutá volejbalová lekce a za 64 minut bylo po všem. Česká reprezentace žen bez zraněné smečařky Havelkové při Grand Prix v Hongkongu podlehla Číňankám hladce 0:3, když v jednotlivých setech uhrála pouze 14, 17 a 13 míčů.

České volejbalistky v úvodním utkání druhého turnaje Grand Prix, kde účinkují premiérově, tahaly proti dosud neporaženým favoritkám od začátku za kratší konec. Číňanky oproti prvnímu turnaji v minulém týdnu v Macau, kde ztratily pouze jediný set, představily zcela obměněnou základní sestavu a začaly ve velkém stylu

Jejich dynamickému pojetí hry nedokázal národní tým čelit, takže v úvodní sadě brzy prohrával 0:6. Zejména proti vysokým blokům soupeřek se české hráčky těžko prosazovaly a výrazné bodové manko nedokázaly smazat.

Z jednoznačného průběhu utkání vybočila jen část druhého setu, když střídající nahrávačka Kubínová pomohla zlepšit hru a k ní se v těch okamžicích přidávaly bodující Havlíčková a v pozici libera dobře pracující Jášová. Jenže reprezentantky udržely krok pouze do stavu 12:13.

Číňanky následnou šňůrou šesti bodů opět převzaly režii a s přehledem dotáhly sadu do úspěšné koncovky a ve třetím už jejich volejbalový stroj fungoval bez jediného zádrhele až k proměnění hned prvního mečbolu.

„Hráčky začaly s přehnaným respektem, bály se silného soupeře a to nebyl dobrý přístup. Strachu se zbavily až ve druhém setu, kdy přestaly myslet bojácně, jenže ta odvaha vydržela jen chvíli, a pak už jsme zase byli na špatné cestě," líčil na webu Grand Prix italský kouč české reprezentace Carlo Parisi.

„Čína byla nad naše síly, od začátku to bylo znát. Musíme utkání vzít jako cennou zkušenost a poučit se do víkendových zápasů, v nichž bychom snad měly mít větší naději něco uhrát," přidala kapitánka Aneta Havlíčková.

V sobotu v 7.15 h našeho času se Česko, které má na kontě se čtyři utkání v Grand Prix jen jednu výhrou, utká s Tureckem. Přesně o 24 hodin později pak s Argentinou. Vzájemný souboj příštích soupeřek národního týmu přinesl v pátek turecké vítězství 3:1.