Česko-Turecko 0:3Po slibném začátku přišlo trápení, volejbalistky nestačily ani na Turecko

Hongkong

Už čtvrtou porážku v letošní Grand Prix utrpěly české volejbalistky. Na turnaji v Hongkongu zatím neuhrály ani set, v sobotu přes skvělý vstup do zápasu nestačily na Turecko.

Ilustrační foto.

České hráčky přitom začaly první set opravdu výborně, pestřejší hrou dokázaly Turecko zaskočit a vybudovat si vedení až 17:12. Potom ale přišly nevynucené chyby a v koncovce sady soupeřky čtyřbodovou šňůrou otočily výsledek.

Druhý set byl vyrovnaný do stavu 11:11, potom ale třetí celek minulého ročníku Grand Prix uhrál čtyři míče v řadě a bleskově získaný náskok v pohodě díky úspěšnosti na síti kontroloval. Usnadnily mu to časté nepřesnosti ve hře českých žen, které postrádaly i důraznější servis. V závěru sice odvrátily dva setboly, ale třetí už ne.

O osudu třetího setu rozhodl hned jeho začátek. Turecko, které bude na nadcházejícím ME obhajovat bronzové medaile, vedlo 6:0 a mělo jasně navrch na bloku a české volejbalistky přes rozličné střídání už ztrátu nesmazaly. Nepomohla ani snaha kapitánky Havlíčkové, která proti tureckým ligovým spoluhráčkám posbírala nejvíc bodů.

„Zahrály jsme určitě lépe než o den dřív proti Číně a veliká škoda, že se nedotáhl k vítězné tečce první set. Turecko pak ukázalo svou sílu," mínila kapitánka Aneta Havlíčková. Vedle ní se v dobrém světle předvedla i teprve sedmnáctiletá Michaela Mlejnková.

Nespokojený kouč

Trenér však nebyl moc spokojen. „Po výborně rozjetém první setu hráčky nepředvedly úplně výkon podle svých představ. Chybí tam trochu herní stabilita. Potřebujeme nějaký lepší zápas, aby se posílila důvěra našeho týmu," říkal italský kouč české reprezentace Carlo Parisi.

Z pěti odehraných utkání při premiérovém účinkování v Grand Prix zatím jeho svěřenkyně vyhrály jediný, proti Portoriku. V neděli od 7.15 h se pokusí český tým svoji bilanci vylepšit v duelu proti Argentině.