Česko - USA 0:3Volejbalistky po statečném výkonu podlehly americkým jedničkám

Sendai

České volejbalistky podlehly v Grand Prix světovým jedničkám a stříbrným medailistkám z olympijských her v Londýně Američankám po statečném výkonu 0:3. Tým USA si upevnil postupovou pozici do Final Six šestou výhrou ze sedmi zápasů, Češky mají na kontě dvě vítězství a v neděli v japonském Sendai se s premiérovou účasti v elitní soutěži rozloučí.

Ilustrační foto.

Závěrečný turnaj, který jim přinesl tři nejtěžší soupeře, ale zahájily české reprezentantky bez respektu a dobrým výkonem, který pokazily až chyby v koncovce třetího setu. Do poloviny každého setu hrály s jasnými favoritkami vyrovnaně, ve třetím ještě vedly 17:15, ale v celém zápase měly problém poradit si s vysokým americkým blokem a také ubránit rychlou hru soupeřek.

Trenér Carlo Parisi proto zkoušel měnit sestavu, střídal smečařky Mlejnkovou s Kossányiovou i nahrávačky Vincourovou s Kubínovou, vysoké Američanky však většinou vládly nad sítí. Až po jejich horší přihrávce ve třetí sadě svitla českým volejbalistkám naděje alespoň na dílčí úspěch v podobě setu, jenže vlastními chybami se o něj připravily.

"Jsem trochu naštvaný z našeho herního projevu, protože jsme prohráli v okamžiku, kdy jsme hráli lépe. Chyběl mi lepší mentální přístup týmu k zápasu a postrádal jsem agresivitu," zlobil se kouč Parisi. Mrzelo ho, že tým po pár chybách přestal hrát, i promarněná šance ve třetím setu.

"Ale ani v tomto momentu jsem neviděl v očích hráček, že chtějí set opravdu vyhrát. Přitom tým USA dnes nehrál dobrý zápas, a proto mohl být výsledek lepší. Nevyužili jsme možnost, abychom zápas otočili. Naopak - naše chyby ho rozhodly," dodal reprezentační trenér.

V sobotu se v Sendai Češky utkají od 8:30 SELČ s Bulharkami, které budou mít i v základní skupině na mistrovství Evropy na začátku září. Na závěr Grand Prix narazí v neděli na domácí Japonky (5:30).