Phoenix promarnil šanci na vedení NBA

Příležitost vrátit se do čela basketbalové NBA promarnili hráči Phoenixu. Tým Suns podlehl na vlastní palubovce Dallasu 113:119 a v čele prestižní soutěže tak přestávku na Zápas hvězd přečká San Antonio. V dobrých výkonech pokračují pod taktovkou nového kouče Kevina McHalla hráči Minnesoty. Timberwolves porazili Cleveland 94:88.

Klíčem k úspěchu Minnesoty byla úspěšnost jejích náhradníků. Ti nastříleli 55 bodů oproti pouhým 6 rezervistů Clevelandu. Wally Sczerbiak z Minnesoty nastřílel 26 bodů, dalších dvacet a navíc 18 doskoků připojil Kevin Garnett.

Nejlepším střelcem Clevelandu byl tradičně LeBron James s 26 body. Mladá hvězda Cavaliers ale musela v úvodu čtvrté čtvrtiny odstoupit, protože byla kvůli chřipce vyčerpaná. Do hry se James vrátil až necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou.

Třiatřiceti body vyrovnal svůj nejlepší sezónní výkon Michael Finley z Dallasu, dokonce nejvíce bodů v kariéře (30) nastřílel Josh Howard. Dallas zaskočil silný Phoenix na jeho palubovce a porazil Suns 119:113.

Domácí tak promarnili šanci vrátit se do čela NBA, kde zůstali hráči San Antonia. Phoenix ještě v poločase vedl o 10 bodů, pak Mavs zahájili stíhací jízdu. Phoenix sice dokázal ubránit třetího nejlepšího střelce soutěže, Němce Dirka Nowitzkého (16 bodů), toho ovšem v ofenzívě nahradili spoluhráči. Nejlepším hráčem domácích byl Amare Stoudamire s 31 body a 12 doskoky.

Minnesota - Cleveland 94:88
Nejvíce bodů: Sczerbiak 26 - James 26
Nejvíce doskoků: Garnett 18 - Gooden 10
Nejvíce asistencí: Carter 7 - James 8
Phoenix - Dallas 113:119
Nejvíce bodů: Stoudamire 31 - Finley 33
Nejvíce doskoků: Stoudamire 12 - Nowitzki 16
Nejvíce asistencí: Nash 11 - Nowitzki 4