ČR - Srbsko 2:3Volejbalisté prohráli v přípravě se srbskými mistry Evropy

Čeští volejbalisté prohráli v přípravě na evropský šampionát s úřadujícími mistry kontinentu ze Srbska 2:3. Svěřenci trenéra Stewarta Bernarda dovedli královéhradecký zápas do pátého setu, v němž favorizovanému protivníkovi podlehli těsně 13:15.

V prvním setu zaskočil domácí výběr soupeře razantním servisem, ale posléze se zhoršil český příjem i útok a Srbové otočili na 2:1. Ve čtvrté sadě ale Češi dotáhli čtyřbodovou ztrátu, vyrovnali a vynutili si tie break.

Rozhodující set byl poznamenán oboustrannou nervozitou, která se projevila zejména na servisu. Průběh tie breaku byl vyrovnaný až do stavu 13:13, kdy srbský tým rozhodl esem a blokem o svém vítězství.

Reprezentanti proti Srbsku nastoupí ještě dvakrát, v pátek ve Svitavách a v sobotu znovu v Hradci Králové. V přípravě na ME je pak ještě čekají zápasy s Belgií a Finskem, na šampionátu nastoupí od 20. září v základní skupině v Gdyni postupně proti Bulharsku, Rusku a Německu.