Česká republika - Polsko 3:2Skvělý začátek! Volejbalistky po strhující pětisetové bitvě porazily na ME Polsko

Schwerin

Parádním způsobem vstoupily do mistrovství Evropy volejbalistek české ženy. Po více než dvouhodinové bitvě udolaly v pěti setech silné Polsko a nečekaně si otevřely postupová vrátka ze skupiny v německém Schwerinu.

K vítězství 3:2 došly reprezentantky za 132 minut hry a nezlomila je ani skutečnost, že v první sadě nevyužily setbol a zbytečnými chybami dovolily Polkám její zisk. Od druhého dějství se ale hodně zlepšil český příjem, zásluhou toho i Vincourová adresovala spoluhráčkám perfektní vysoké nahrávky a útok získal na razanci. Především Havlíčková v duelu elitních smečařek jasně předčila třicetiletou hvězdu soupeřek Skowronskou.

Polky umí tlačit výborným servisem, jenže české hráčky našly způsob, jak mu čelit. Povedlo se tím sebejisté soupeřky hodně překvapit. Komplikace přišla ve čtvrtém setu, Česku k jeho zisku nestačilo ani vedení 23:20 a potom i mečbol. Reprezentantky ale ve finiši duelu předvedly přesnější blok i lepší psychiku, což rozhodlo napínavou koncovku.

Již v sobotu od 17 hodin čeká volejbalistky zlato obhajující Srbsko, které šampionát začalo senzační prohrou s Bulharskem, když promarnilo pět mečbolů. Při zřejmé vyrovnanosti skupiny může roli v postupové matematice hrát každý míč. Národnímu týmu zatím vyšel jen první krok, ale italský trenér českého výběru Parisi to po zápase ocenil nadšeným úsměvem.