Rubriky:

Míčové sporty

Welsch si v Clevelandu nechá oblíbené číslo 44

25. února 2005 12:39 - PRAHA

Jediný český vyslanec ve slavné basketbalové NBA si i po čtvrteční výměně z Bostonu do Clevelandu nechá oblíbené číslo 44. Pětadvacetiletý křídelní hráč už v bílém dresu týmu "Kavalírů" pózuje na oficiální internetové stránce klubu. V Clevelandu si od českého dříče podle všeho dost slibují.

 

archiv

"Je to velký hráč, výborný střelec, který navíc hodně pomůže i obraně," vysekl Welschovi poklonu rozehrávač LeBron James, který patří k největším hvězdám ligy a také možným nástupcům Michaela Jordana. A všeobecně se očekává, že Cleveland v dohledné době potáhne k boji o mistrovský titul.

Získáním dvoumetrového křídelního hráče Cleveland převzal i jeho stávající kontrakt, který Welschovi zaručuje roční výdělek 1,4 miliónu dolarů i opci na další sezónu. Ta by mu v jeho čtvrtém roce mezi basketbalovou elitou měla zaručit výdělek bezmála 2,2 miliónu dolarů.

Welschův trejd zaujal i komentátora liste The Mercury News. Ve stínu dalších výměn, v nichž šlo například o hvězdy typu Chrise Webbera či Garyho Paytona, však jízlivě poznamenal, že Cleveland získal hráče ze země, která dává světu tolik basketbalistů jako Saúdská Arábie sjezdových lyžařů.

Cleveland letos zažívá strmý vzestup

Cleveland se loni nedostal do play off, ale letos zažívá i díky Jamesovi strmý vzestup. Tým má třetí nejlepší bilanci ve Východní konferenci, ale potýká se s horší střeleckou potencí při střelbě z dálky. Welsch měl v loňské sezoně úspěšnost při trojkách 32,3 procenta a letos si během poloviny sezóny v Bostonu ještě polepšil na 35,9. "Potřebujeme zvýšit palebnou sílu, takový hráč by nám v tom mohl pomoci," doufal kouč Paul Silas.

"Kavalíři" také potřebují rozšířit svůj kádr a v případě potřeby i posílit lavičku. Clevelandští náhradníci totiž v minulých dvou zápasech prohráli své minizápasy se svými konkurenty z laviček soupeřů v poměru 19:104.

Generální manažer týmu Cavaliers Jim Paxson připomněl, že o Welsche stál už v minulosti. Ale jeho jednání s Bostonem až do čtvrtka nebyla úspěšná. Na českém reprezentantovi si cení hlavně toho, že je "kompletním hráčem". "Těšíme se, až ho uvidíme excelovat jako Kavalíra," doplnil šéf klubu. "Je to všestranný hráč. Už od loňského léta jsme cítili, že by mohl vhodně doplňovat Jamese," uvažoval Paxson.

ČTK, Sport.cz

Zrušit