Welschův debut v Clevelandu ukončilo zranění

NEW YORK

Jen pět minut odehrál basketbalista Jiří Welsch ve svém prvním utkání za Cleveland. Jeho nový tým, který získal Welsche ve čtvrtek z Bostonu, prohrál v pátek na palubovce Indiany 82:106. Jediný český hráč v NBA stihl během krátkého pobytu na hřišti jednou nepřesně vystřelit a připsal si tři osobní chyby.

Pak musel Welsch střídat, protože si poranil pravý stehenní sval. Minimálně dva nejbližší zápasy tak vynechá.

Kouč Paul Silas poslal Welsche do hry v závěru první čtvrtiny, v níž Cleveland sehrál s Indianou vyrovnanou partii. Stav po ní byl nerozhodný 27:27. V další části však domácí tým soupeře jasně předčil a v poločase vedl už o 17 bodů.

Nakonec Indiana potvrdila současnou formu a vyhrála popáté za sebou. Zasloužili se o to hlavně Stephen Jackson, který dal 28 bodů, a Jermaine O'Neal, autor 20 bodů a osmi doskoků.

Podle trenéra Indiany Ricka Carlisleho rozhodl lepší výkon náhradníků jeho týmu. "Když se kluci z lavičky postarají o 37 bodů a odehrají přes deset minut, základní pětce to hodně pomůže," prohlásil.

Clevelandu se proti Indianě nedaří a podlehl jí v desátém z uplynulých jedenácti zápasů. Navíc prohrál čtvrtý zápas venku za sebou. "Byla to bída. Nebojovali jsme, propadli jsme v obraně. Byl to velmi nepovedený zápas," řekl kouč Cavaliers Silas. Nejlepším střelcem jeho týmu byl LeBron James s 21 body.

Série Detroitu pokračuje

Obhájci titulu z Detroitu vyhráli v repríze loňského finále na půdě Los Angeles Lakers 111:90 a připsali si šesté vítězství po sobě. V prestižním duelu Pistons porazili vítěze NBA z let 2000 až 2002 i před dvěma týdny.

"Hráli jsme skvěle. Výborně jsme bránili, byl to parádní týmový výkon," nešetřil superlativy kouč Detroitu Larry Brown. Jeho svěřencům se povedlo pokrýt Kobeho Bryanta, takže hlavní hvězda Lakers se dostala jen ke dvanácti střelám z pole a musela se spokojit s 20 body.

Nejtěsnějším možným rozdílem skončil zápas v Portlandu, kde domácí zdolali Atlantu 102:101. Hrdinou utkání byl Zach Randolph, jenž devět sekund před koncem vstřelil rozhodující koš a s 31 body byl nejlepším střelcem duelu.

New Jersey - Charlotte 93:86
Nejvíc bodů: Carter 28 - Wallace 23.
Nejvíc doskoků: Collins 12 - Okafor 10.
Nejvíc asistencí: Kidd 9 - Knight 12.
Indiana - Cleveland 106:82
Nejvíc bodů: Jackson 28 - James 21 (Welsch 0).
Nejvíc doskoků: O'Neal, Pollard 8 - Ilgauskas 15 (Welsch 0).
Nejvíc asistencí: Johnson 7 - Snow 8 (Welsch 0).
Memphis - Denver 94:97 pp
Nejvíc bodů: Cardinal 28 - Boykins 19.
Nejvíc doskoků: Wright 18 - Camby 15.
Nejvíc asistencí: Williams 7 - Miller 5.
Chicago - Washington 97:90
Nejvíc bodů: Hinrich 26 - Arenas 36.
Nejvíc doskoků: Davis 10 - Jamison 10.
Nejvíc asistencí: Duhon 8 - Arenas 7.
Milwaukee - Toronto 102:106
Nejvíc bodů: Williams 21 - Bosh 27.
Nejvíc doskoků: Smith 14 - Bosh, Marshall 8.
Nejvíc asistencí: Williams 7 - Alston 7.
Utah - Boston 102:109
Nejvíc bodů: Kirilenko 29 - Walker 24.
Nejvíc doskoků: Harpring 8 - Walker 10.
Nejvíc asistencí: Eisley 5 - Banks, LaFrentz, West 3.
Portland - Atlanta 102:101
Nejvíc bodů: Randolph 31 - Harrington 25.
Nejvíc doskoků: Randolph 12 - Childress 10.
Nejvíc asistencí: Stoudamire 14 - Lue 8.
Los Angeles Lakers - Detroit 90:111
Nejvíc bodů: Bryant 20 - Prince 26.
Nejvíc doskoků: Odom 9 - Wallace 13.
Nejvíc asistencí: Bryant 11 - Arroyo, Hamilton 8.
Seattle - Minnesota 98:88
Nejvíc bodů: Allen 32 - Garnett 31.
Nejvíc doskoků: Potapenko 8 - Garnett 14.
Nejvíc asistencí: Allen 6 - Garnett, Hoiberg 4.
1. Seattle53381571,7
2. Minnesota56272948,2