Rubriky:

Míčové sporty

Rusko - Srbsko 3:0

Ruské volejbalistky nedaly šanci ani obhájkyním titulu ze Srbska

13. září 2013 20:01 - Berlín

Ruské volejbalistky pokračovaly na mistrovství Evropy v bezchybných výkonech a v semifinále je nezastavily ani obhájkyně titulu ze Srbska. Napínavou podívanou přinesl jen první set, ve dvou dalších už jasně dominovaly úřadující mistryně světa z Ruska a proměnily hned první mečbol. V sobotním finále nastoupí v Berlíně proti domácím Němkám, které otočily zápas s Belgií ve výhru 3:2.

Ruské favoritky na turnaji dosud ztratily jen dva sety a poprvé od roku 2001 postoupily na ME do finále. Nejúspěšnější země v historii kontinentálních šampionátů v souboji o zlato v sobotu od 20:00 vyzve domácí tým, který má šanci získat první titul po posledním triumfu NDR v roce 1987. I když Němky prohrávaly s Belgií 0:2 na sety, k radosti více než 7000 diváků zápas v páté sadě vyhrály 15:11. Oba týmy nasbíraly shodně po 103 bodech.

V semifinále mohly týmy poprvé v historii ME využít při sporných momentech video. Evropská volejbalová konfederace už tento systém vyzkoušela v závěrečných bojích Ligy mistrů a počítá s jeho nasazením i za dva týdny při vyvrcholení mužského šampionátu v Kodani.

Na volejbal se přišel podívat i nový předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach. Semifinále ženského ME bylo první sportovní akcí, kterou po svém zvolení navštívil.

Semifinále mistrovství Evropy ve volejbalu žen:
Rusko - Srbsko 3:0 (23, 19, 12)
Německo - Belgie 3:2 (-18, -20, 21, 21, 11)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty