Navrátilec Walker pomohl Bostonu pokořit Phoenix

Nedávná posila basketbalistů Bostonu, Antoine Walker pomohl 33 body porazit tým Phoenixu. Celek Sun letos poprvé prohrál s mužstvem z Východní konference. Český hráč Clevelandu Jiří Welsch při prohře svého celku s New Jersey pro zranění chyběl, hostující Nets dovedli k výhře Vince Carter s Jasonem Kiddem.

V souboji New Jersey s Clevelandem dovedla domácí k výhře 104:98 hvězdná dvojice Vince Carter a Jason Kidd. Carter nastřílel 34 bodů a získal 11 doskoků, Kidd ke 14 bodům přidal 12 přihrávek. Český hráč Clevelandu Jiří Welsch pro zranění nenastoupil.

Toronto porazilo Los Angeles Lakers 108:102 a hostům nepomohlo ani 31 bodů Kobeho Bryanta. Nejlepším střelcem domácích byl Jalen Rose s 26 body. V samotném závěru si ale Rose zranil pravou ruku v souboji o míč a možná jej čeká nucená přestávka. Loni si Rose zlomil levou ruku a zmeškal 16 utkání.

Ani 43 bodů Gilberta Arenase (vyrovnaný nejlepší výkon v kariéře) nepomohlo Washingtonu k výhře nad Sacramentem, tým Kings si z hlavního města USA odvezl výhru 110:108. O vítězství rozhodli hosté 1,5 sekundy před koncem, kdy po faulu nejlepšího domácího střelce proměnil dva trestné hody Cuttino Mobley.

Mladíček Carmelo Anthony pomohl svému Denveru zvrátit nepříznivě se vyvíjející duel v New Orleans a 17 body v závěrečné čtvrtině pomohl k výhře Nuggets 94:93. Druhý nejslabší celek NBA vedl v závěrečné čtvrtině ještě o 11 bodů, přesto na výhru nedosáhl.

K výhře Bostonu nad Phoenixem nejvíce pomohl navrátilec Antoine Walker. Ten se v minulém týdnu vrátil do svého bývalého působiště a i ve druhém utkání v řadě byl hlavním lídrem Bostonu. Proměnil 12 z 32 pokusů a 33 body zařídil první porážku Phoenixu s týmem z Východní konference. Suns hráli bez svého zraněného rozehrávače Steva Nashe.

New Jersey - Cleveland 104:98
Nejvíce bodů: Carter 34 - James 28
Nejvíce doskoků: Carter 11 - Ilgauskas 18
Nejvíce asistencí: Kidd 12 - James 7
Toronto - Los Angeles Lakers 108:102
Nejvíce bodů: Rose 26 - Bryant 31
Nejvíce doskoků: Bosh 15 - Bryant 8
Nejvíce asistencí: Palacio 7 - Bryant 8