Míčové sporty

Philadelphia zlomila černou sérii, Iverson nastřílel 48 bodů

2. března 2005 08:47 - NEW YORK

Basketbalistům Philadelphie se podařilo v úterý po třech porážkách opět ochutnat sladkou chuť vítězství. Sixers zavítali do Milwaukee a ve střeleckých dostizích si připsali výhru 118:111. Hlavním strůjcem úspěchu byl Allen Iverson, jenž zatížil konto soupeře 48 body.

Iverson sehrál opět jedno ze svých skvělých utkání, s obranou soupeře si dělal, co chtěl, a pětačtyřicet bodů nastřílel během tří čtvrtin. "Nějak na mě zapomínali. Až v závěrečné čtvrtině zjistili, že by si mohli dávat trochu pozor," smála se hvězda Sixers po utkání.

Svého prvního vítězství v novém klubu se tak dočkal Chris Webber, jenž přišel minulý týden ze Sacramenta.

Vedoucí celek Severozápadní divize ze Seattlu měl hodně práce s Indianou, která nad ním ještě pět minut před koncem vedla o pět bodů. Domácí ale neodolali drtivému finiši soupeře, kterého střelecky táhl autor 30 bodů Rashard Lewis a důležité koše přidával i Vladimir Radmanovič.

SuperSonics oproti minulému utkání s Milwaukee výrazně vylepšili střelbu z pole, z bídných 29 procent se v úterý dostali až na třiapadesát. Indiana hrála už od první čtvrtiny bez vyloučeného trenéra Ricka Carlislea, který v krátkém časovém sledu dostal za protesty dvě technické chyby.

Nejslabší tým ligy Atlanta se už smířil s tím, že za něj rozehrávač Gary Payton po výměně z Bostonu odmítl hrát. Další porážku do černé série Hawks přidal v úterý Denver, který zvítězil výrazným rozdílem 97:74.

Memphis - Golden State 99:97
Nejvíc bodů: Battier 25 - Richardson 29.
Nejvíc doskoků: Battier 10 - Murphy 9.
Nejvíc asistencí: Williams 7 - Fisher 6.
Nejvíc doskoků: O'Neal 8 - Evans 12.
Nejvíc asistencí: Johnson 5 - Daniels, Ridnour 4.
Milwaukee - Philadelphia 111:118
Nejvíc bodů: Redd 35 - Iverson 48.
Nejvíc doskoků: Gadzuric 7 - Dalembert 8.
Nejvíc asistencí: Williams 9 - Iverson 8.
Chicago - Houston 89:119
Nejvíc bodů: Curry 17 - McGrady 32.
Nejvíc doskoků: Harrington 9 - Weatherspoon 7.
Nejvíc asistencí: Hinrich 5 - McGrady 7.
Denver - Atlanta 97:74
Nejvíc bodů: Anthony 23 - Harrington 18.
Nejvíc doskoků: Camby 13 - Gugliotta 7.
Nejvíc asistencí: Miller 10 - Lue 6.
Portland - Detroit 93:103
Nejvíc bodů: Stoudamire 19 - Hamilton 20.
Nejvíc doskoků: Przybilla 12 - Wallace 10.
Nejvíc asistencí: Stoudamire, Van Exel 6 - Hamilton 9.

1. Seattle 55 39 16 70,9
2. Minnesota 57 28 29 49,1