Rangers vydřeli jen bod a pomohli do play-off Bostonu

NEW YORK

Hokejisté New Yorku Rangers se pohybují na velmi tenkém ledě. Tři zápasy před koncem základní části potřebují každičký bod jako sůl, přesto je rozdávají outsiderům. Nedávno v Madison Square Garden zaváhali se slaboučkým Pittsburghem, v pondělí na vlastním ledě vydolovali jen jeden bod z klání s Atlantou.

Rangers ztrácejí tři zápasy před koncem základní části na poslední postupové místo tři body.

Jezdcům nepomohly ani dvě asistence Petra Nedvěda, v prodloužení prohráli 3:4.

V utkání ukázal obě své tváře Eric Lindros. Mohutný centr exceloval ve třetím dějství a táhl družinu z Manhattanu za úspěchem. V jedné ze svých nejlepších letošních třetin pomohl Rangers stáhnout dvoubrankový deficit, ale v prodloužení, kdy domácí nutně potřebovali získat bod navíc, zbytečně oslabil své mužstvo. Po souboji s Marcem Savard šel pykat za nebezpečnou hru vysokou holí. Rangers se pak bránili ve třech proti čtyřem a náporu Thrashers neodolali, Yannick Tremblay ve třetí minutě nastavení napálil kotouč z první a ten se zastavil až v síti. "Je to směšné. Nefauloval jsem, jen jsem mu přizvedl hokejku a on se svou holí trefil do hlavy," láteřil Lindros.

Přímý souboj napoví

Jezdci zatím v sezóně nasbírali 77 bodů, o tři méně než Islanders, kteří ve Východní konferenci zatím okupují osmou, poslední postupovou pozici. Ostrované mají navíc zápas k dobru, ale jejich herní pohoda také není zrovna optimální. O tom svědčí včerejší debakl s New Jersey 0:6.

Oba městští rivalové se o klíčové body utkají právě dnes a pro oba týmy to bude nejspíš zápas roku. Pokud se v noci budou radovat Islanders, k zajištění účasti v play-off jim bude stačit již jen jeden další bodík. Neúspěch by pro nejbohatší klub Rangers naopak znamenal již šestou sezónu v řadě bez možnosti bojovat o Stanley Cup.

Poloviční bodový zisk Rangers a remíza na ledě Tampy již zajistily postup do play-off Bostonu.

Hejduk finišuje

Detroit doma porazil Nashville 3:0, Rudá křídla tak dolétla k prvenství v Centrální divizi. Motivace do posledních bojů základní části však Red Wings nechybí, ještě mají šanci předstihnout Dallas a z prvního místa Západní konference si zajistit výhodu domácího prostředí v play-off. Texaské Hvězdy se rozhodně nehodlají dobyté pozice jen tak vzdát, včera stejným poměrem jako Detroit porazily Buffalo.

V dresu coloradské Laviny opět nebyl k zastavení Milan Hejduk. Český forvard vsítil dvě branky a přidal asistenci, Avalanche zvítězili 3:1. Hejduk snížil náskok Markuse Näslunda v honbě za trofejí Maurice Richarda pro nejlepšího střelce na jediný gól, nyní má na holi 46 zářezů.

5. St. Louis +794110622245:20998
6. Minnesota +794110127193:17093