Basketbalisté Philadelphie zvládli dramatickou koncovku v Atlantě

NEW YORK

Basketbalisté Philadelphie měli namále, aby neztratili důležité body v boji o postup do play off s nejslabším celkem NBA Atlantou. Těsnou výhru 98:97 zajistila týmu 76ers necelé dvě sekundy před koncem čtvrté čtvrtiny dvojice Marc Jackson a Allen Iverson.

První jmenovaný proměnil oba trestné hody, nejlepší střelec soutěže zase zachytil přihrávku Hawks, kteří tak prohráli pojedenácté za sebou.

Dramatický závěr byl celý v režii hvězdného Iversona. Byl to on, kdo našel Jacksona, který si vynutil faul a trestnými hody zajistil Philadelphii vítězství. Iverson poté vystihl zoufalý pokus soupeře a po siréně mohl začít slavit. "On je prostě hbitý jako kočka. Upadl, vstal, přihrál a ještě získal míč. To bylo prostě velkolepé," chválil svého svěřence kouč Jim O'Brien.

Iverson byl jako obvykle nejlepším střelcem svého týmu s 33 body, v dresu domácí Atlanty žádný z hráčů nepřekonal hranici dvaceti bodů.

Basketbalisté Phoenixu nasázeli Portlandu 129 bodů, avšak relativně nízké vítězství o třináct bodů způsobil fakt, že trenér Suns Mike D'Antoni nechal v závěrečné čtvrtině odpočívat své hvězdné trio. Shawn Marion, Amare Stoudemire a Steve Nash zajistili svému týmu po třetí čtvrtině vedení 102:78 a jejich služeb už nebylo třeba.

"Byl to ten typ utkání, v němž se dostanete do rychlého vedení a pak můžete šetřit hráče základní sestavy," poznamenal Marion, jenž byl i tak nejlepším střelcem svého týmu s 26 body. Portlandu nepomohl ani výkon Damona Stoudamireho, jenž zaznamenal ještě o čtyři body víc.

Charlotte doma podlehlo Washingtonu o koš. Tři vteřiny před koncem o tom za nerozhodného stavu rozhodlo přesné dopíchnutí odraženého míče, o které se postaral náhradník Laron Profit. Domácí předtím mohli skórovat z dvou akcí, ale Kapono minul a Wallaceovu střelu zblokoval Haywood.

Denver vyhrál v Los Angeles nad Clippers 105:89. Pod novým trenérem Georgem Karlem zvítězili Nuggets už pošesté za sebou a míří do play off.

Výsledky:
Charlotte - Washington 84:86, Atlanta - Philadelphia 97:98, New Jersey - Orlando 81:105, Milwaukee - Chicago 95:87, Phoenix - Portland 129:116, Los Angeles Clippers - Denver 89:105.