Welschův Cleveland opět prohrál

NEW YORK

Basketbalista Jiří Welsch v nedělním zápase zámořské NBA odehrál dvaadvacet minut za Cleveland, který doma podlehl Miami o dvacet bodů 82:102. Český reprezentant si do osobních statistik zapsal šest bodů, jeden doskok a jednu asistenci.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 23 body Welschův spoluhráč LeBron James. Jeho střelecký výkon však nestačil na vyrovnanou sestavu vedoucího týmu Východní konference, v jehož barvách čtyři z pěti hráčů základní sestavy nastříleli alespoň 13 bodů.

Třiatřicáté narozeniny oslavil vítězstvím pivot Miami Shaquille O'Neal. Před pěti lety si jako dárek k narozeninám nadělil 61 vstřelených bodů, tentokrát jich dal jen třináct. Kvůli problémům s fauly totiž odehrál pouze 27 minut. "Shaq neodehrál mnoho minut, a když byl na hřišti, neustále ho zdvojovali. Přesto předvedl skvělé akce," pochválil svého svěřence kouč Miami Stan Van Gundy.

Série Bostonu skončila

Po čtyřech zápasech skončila série neporazitelnosti bývalého Welschova týmu Bostonu. Celtics na domácí palubovce prohráli s Minnesotou, o vítězství hostů 99:97 rozhodl košem devět desetin vteřiny před závěrečným klaksonem Latrell Sprewell.

Ten přitom v zápase zaznamenal jen šest bodů a většinu utkání strávil na lavičce. Rozhodující koš byl jeho prvním od úvodní čtvrtiny. "Je jedno, jak špatně hrajete, ale musíte zůstat připravený a pořád si říkat, že další střelecký pokus určitě proměníte," popsal svou basketbalovou filozofii Sprewell.

Šťastný střelec nevěřil, že by se mohl stát hrdinou zápasu. "Musel jsem sedět na lavičce, zůstat trpělivý a povzbuzovat. Opravdu jsem nečekal, že se ještě na palubovce objevím, ale dostal jsem šanci a využil jsem ji," dodal.

Detroit prohrál i napotřetí

Potřetí za sebou v NBA prohráli obhájci vítězství z Detroitu. Po porážkách ve Phoenixu a Seattlu neuspěli ani na palubovce Sacramenta, kde podlehli 85:100. "Dnes jsme hráli, jako kdybychom ještě před začátkem zápasu byli připravení odjet domů. Víc k tomuto utkání nemohu říct," řekl pětadvacetiletý hráč Detroitu Tayshaun Prince.

Kobe Bryant sedmatřiceti body pomohl Los Angeles Lakers k vítězství 103:94 nad Indianou. Bryant nastřílel jedenáct bodů během posledních tří minut třetí čtvrtiny a před závěrečnou částí zápasu zařídil kalifornskému celku vedení 77:65. "Kobe hrál skvělý zápas. Nedokázali jsme najít cestu, jak ho zastavit," uvedlo křídlo Indiany Stephen Jackson.

Cleveland - Miami 82:102
Nejvíc bodů: James 23 (Welsch 6) - Jones 19.
Nejvíc doskoků: Gooden 13 (Welsch 1) - Haslem 11.
Nejvíc asistencí: James 5 (Welsch 1) - Jones, O'Neal 6.
Houston - Dallas 90:69
Nejvíc bodů: McGrady 32 - Terry 20.
Nejvíc doskoků: Ming 11 - Howard, Van Horn 7.
Nejvíc asistencí: James 7 - Armstrong 4.
Sacramento - Detroit 100:85
Nejvíc bodů: Bibby Thomas 19 - Wallace 19.
Nejvíc doskoků: Skinner 12 - Wallace 14.
Nejvíc bodů: Nailon 18 - Bosh 33.
Nejvíc doskoků: Andersen, Vroman 9 - Bosh 15.
Nejvíc asistencí: Claxton 5 - Palacio 9.
San Antonio - Utah 101:94
Nejvíc bodů: Ginobili 31 - McLeod 18.
Nejvíc doskoků: Ginobili 8 - Bell 8.
Nejvíc asistencí: Ginobili 7 - McLeod 7.
New York - Golden State 115:99
Nejvíc bodů: Marbury 26 - Richardson 24.
Nejvíc doskoků: K. Thomas, T. Thomas 8 - Murphy 10.
Nejvíc asistencí: Marbury 16 - Richardson 6.
Seattle - Phoenix 99:110
Nejvíc bodů: Allen 27 - Johnson 30.
Nejvíc doskoků: Lewis 11 - Marion 10.
Nejvíc asistencí: Ridnour 4 - Nash 10.
Los Angeles Lakers - Indiana 103:94
Nejvíc bodů: Bryant 37 - Jackson 29.
Nejvíc doskoků: Bryant, Mihm 10 - Davis 10.
Nejvíc asistencí: Odom 7 - Davis, Jones 5.
2. Denver59302950,8
3. Minnesota60303050,0