Wade s O'Nealem dirigovali výhru Miami

Přestože měli v nohách čtyři utkání v pěti dnech, dokázali basketbalisté Miami porazit Philadelphii 108:100. Připsali si tak šesté vítězství v řadě a desátý úspěch na domácí palubovce za sebou. Celek Heat měl tradiční lídry. Dwayne Wade nastřílel 32 bodů, obrovitý pivot Shaquille O'Neal přidal dalších 25.

Klíčem k výhře domácích byla přesná muška, celkem Heat uspěli v 54,9 procentech svých pokusů, během první půle měli dokonce úspěšnost střelby 68,6 procent. Philadelphii nepomohlo ani 27 bodů nejlepšího kanonýra NBA Allena Iversona.

Skvěle se s absencí tří hráčů základní sestavy vypořádal Dallas, který zvítězil nad Torontem 113:105. Náhradníci Keith Van Horn a Marguis Daniels zraněné opory zastoupili a Daniels se svým sezónním maximem 32 bodů stal nejlepším střelcem zápasu. Dallas do utkání nastoupil jen s devítkou hráčů.

Neuvěřitelným vzkříšením procházejí hráči Denveru. Nuggets se po výhře 111:98 nad Portlandem radovali už posedmé v řadě, což je jejich nejúspěšnější série za posledních 16 let. Mladá hvězda Denveru Carmelo Anthony nastřílela 23 bodů, přestože závěrečnou čtvrtinu strávila jen na lavičce. Denver navíc postrádal zraněného Marcuse Cambyho, který byl vyhlášený nejlepším hráčem minulého týdne.

Memphis vyhrál 105:102 v Los Angeles nad Clippers, málem ale prohospodařil třináctibodové vedení v posledních fázích zápasu. Nejlepším střelcem Grizzlies byl Lorenzen Wright s 23 body.

Miami - Philadelphia 108:100
Nejvíce bodů: Wade 32 - Iverson 27
Nejvíce doskoků: Haslem 10 - Webber 7
Nejvíce asistencí: Wade 7 - Iverson 6
Chicago - Milwaukee 90:85
Nejvíce bodů: Hinrich 17 - Redd 26
Nejvíce doskoků: Nocioni 8 - Smith 12
Nejvíce asistencí: Duhon 10 - Williams 8