Washington - Brooklyn 106:111Příprava na NBA: Veselý vládl pod košem, ale pak se vyfauloval

Jediný český basketbalista v NBA Jan Veselý nastoupil v prvním přípravném utkání Washingtonu před novou sezónou v základní sestavě, ale k vítězství svému týmu nepomohl. Wizards podlehli v úterý Brooklynu 106:111 po prodloužení.

Český basketbalista Jan Veselý.

Veselý odehrál přes 28 minut, dal tři body a byl nejlépe doskakujícím hráčem utkání, když pod košem získal 12 míčů. V závěru prodloužení obdržel šestou osobní chybu a vyfauloval se.

Hned po zápase Veselý se spoluhráči spěchali na letiště. Další zápas totiž sehrají Wizards v sobotu v Riu de Janeiro, kde bude jejich soupeřem Chicago.

Na lavičce Brooklynu prožil vítěznou trenérskou premiéru Jason Kidd, který v červnu ukončil ve 40 letech hráčskou kariéru a ihned se vrhl na koučování.