Welsch se dočkal prvního vítězství s Clevelandem

Necelé dva týdny po přestupu do Clevelandu oslavil basketbalista Jiří Welsch s novými spoluhráči konečně první vítězství. Cavaliers přerušili černou sérii šesti porážek v úterním zápase s Orlandem, které porazili doma 111:92. Největší zásluhu na tom měli LeBron James a Drew Gooden, kteří dali shodně po 23 bodech. Jiří Welsch za jedenáct minut na hřišti proměnil jeden koš ze hry.

Cleveland čekal na vítězství od 23. února. "Už jsme to potřebovali, náš pád se musel zastavit," řekl James. Kouče Paula Silase potěšil i Goodenův výkon. V posledních dnech ho stáhl ze základní sestavy, ale v úterý se mu za opětovné zařazení do první pětky odvděčil. "Probudil se, nedočkavě jsem na takový výkon čekal," komentoval Goodenovu bilanci Silas.

Domácí basketbalisté tak vyslyšeli odvážné tvrzení zpěváka Ushera, jednoho z nových majitelů klubu, který s mikrofonem v ruce na palubovce už ve druhé čtvrtině slíbil fanouškům výhru. V té době Cleveland vedl o deset bodů (45:35) a náskok do konce uhájil. Welsch ke dvěma bodům přidal čtyři asistence a tři doskoky. Orlando postrádalo zraněného Granta Hilla, nejlepším střelcem byl Steve Francis s 21 body.

Bryant řádil v derby

V losangeleském derby se vytáhl Kobe Bryant, ani jeho 41 bodů však nezabránilo porážce Lakers s Clippers. Slavnější tým podlehl 101:110 a již podruhé za sebou na městského rivala nestačil. "Minule jim Kobe chyběl, takže porazit je v plné sestavě má pro nás velký význam," uvedl Elton Brand, který vstřelil 22 bodů.

Boj o play off si porážkou 85:104 se slabým Golden State zkomplikovala Philadelphia, naopak nejlepší tým soutěže ze San Antonia si v úterý bez problémů poradil s New Jersey. Dramatickou koncovku viděli fanoušci v Sacramentu, kde o výhře nad Memphisem rozhodl zároveň se závěrečnou sirénou přesným pokusem zdálky Mike Bibby.

Cleveland - Orlando 111:92
Nejvíc bodů: James, Gooden 23 (Welsch 2) - Francis 21.
Nejvíc doskoků: James 7 (Welsch 3) - Cato 10.
Nejvíc asistencí: James, McInnis 8 (Welsch 4) - Nelson, Turkoglu 6.
Philadelphia - Golden State 85:104
Nejvíc bodů: Iverson 33 - Richardson 22.
Nejvíc doskoků: Dalembert 8 - Murphy, Foyle 8.
Nejvíc asistencí: Iverson, Webber 5 - Richardson 7.
New York - Washington 93:83
Nejvíc bodů: Crawford 19 - Hughes 27.
Nejvíc doskoků: Thomas 11 - Haywood 11.
Nejvíc asistencí: Marbury 10 - Arenas, Blake, Brown, Jeffries 2.
Milwaukee - Atlanta 105:101
Nejvíc bodů: Mason, Williams 22 - Lue 27.
Nejvíc doskoků: Smith 9 - Smith 8.
Nejvíc asistencí: Williams 10 - Harrington 9.
Utah - Indiana 83:89
Nejvíc bodů: Harpring, Okur 18 - Jackson 30.
Nejvíc doskoků: Okur 12 - Davis, Foster 10.
Nejvíc bodů: Allen 32 - McGrady 35.
Nejvíc doskoků: Evans 8 - Howard, McGrady 8.
Nejvíc asistencí: Ridnour 12 - McGrady 5.
LA Lakers - LA Clippers 101:110
Nejvíc bodů: Bryant 41 - Maggette 30.
Nejvíc doskoků: Jones 8 - Brand 15.
Nejvíc asistencí: Atkins 6 - Brunson, Maggette 7.
2. Denver60312951,7
3. Minnesota61313050,8