Rubriky:

Míčové sporty

St. Louis - Boston 1:3 Stav série 2:3 Baseballisty Bostonu dělí výhra od triumfu ve Světové sérii MLB

29. října 2013 08:10 - St. Louis

Baseballisty Bostonu dělí jedna výhra od triumfu ve Světové sérii. Red Sox vyhráli v šestém zápase nad St. Louis Cardinals 3:1, celkově vedou 3:2 na zápasy a rozhodnout můžou ve středu na svém hřišti.

 

Jeff Curry, Reuters

Podruhé ve finále úřadoval v pondělí na nadhozu za Boston Jon Lester, který během skoro osmi směn umožnil pálkařům Cardinals jen čtyři odpaly a jeden bod.

"Hlavní je, že máme s Rossem dobrý rytmus, skvěle nám to sedí," pochvaloval si levou rukou házející Lester spolupráci s chytačem Davidem Rossem. "Na Jona spoléháme, on je prostě bourák. Posunul nás dopředu," chválil Ross.

Výrazný příspěvek v utkání přidal opět bostonský obr David Ortiz, který měl tři odpaly ze čtyř startů a dvoumetovou trefou zařídil v 1. směně vedení. O jediný bod St. Louis se v utkání postaral homerunem ve 4. směně Matt Holliday. Rozhodující dva body získal Boston v 7. směně po odpalech Rosse a Jacoby Ellsburyho.

Pokud Boston ve středu ve Fenway Parku uspěje, vyhraje Světovou sérii poprvé od roku 2007 a poosmé v historii klubu.

Světová série, finále play off baseballové MLB - 5. zápas:
St. Louis - Boston 1:3 (stav série 2:3).
ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.