Rubriky:

Míčové sporty

Královská nemocenská. Rekonvalescent Bryant si vybral zálohu 24 miliónů dolarů

2. listopadu 2013 13:20 - Los Angeles

I když návrat Kobeho Bryanta do NBA po dubnové operaci Achillovy šlachy je v nedohlednu, většinu platu za letošní sezónu už hvězda Los Angeles Lakers inkasovala. Podle televizní stanice ESPN si pětatřicetiletý rozehrávač v pátek vybral zálohu přes 24 miliónů dolarů (asi 461 miliónů korun).

 

Danny Moloshok, ČTK/AP

Podle kolektivní smlouvy si mohou basketbalisté vybrat zálohu až do výše 80 procent ročního platu, který v Bryantově případě činí v tomto ročníku 30,5 miliónu dolarů. Jde o druhou nejvyšší roční mzdu v historii NBA - Michael Jordan si v ročníku 1997/98 vydělal v Chicagu 33,1 miliónu dolarů.

Vzhledem k vysokým daním v Kalifornii zbude Bryantovi ze zálohy "jen" jedenáct miliónů dolarů.

Pětinásobný šampión NBA v pátek uvedl, že dělá v rekonvalescenci pokroky, ale od návratu na hřiště ho stále dělí týdny. Lakers bez čtvrtého nejlepšího střelce v historii zámořské soutěže prohráli dva z dosavadních tří zápasů.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.