Basketbalisté Miami vyhráli pojedenácté za sebou

Basketbalisté Miami jsou k neudržení. Ve čtvrtek proti Los Angeles Lakers načali šestou desítku vítězství, v NBA vyhráli už pojedenácté za sebou a doma dokonce rekordně počtrnácté. Zatím jediný jistý účastník play-off však nejlepším týmem soutěže není - za San Antoniem zaostává v pořadí úspěšnosti o jednu desetinu procenta.

Miami porazilo Lakers 102:89, ale minisouboj dvou bývalých spoluhráčů vyhrál hostující Kobe Bryant. Bývalého spoluhráče O'Neala, s nímž dovedl losangeleský tým ke třem titulům, porazil o bod 26:25. Vzájemný zápas však letos i podruhé vyhrál O'Neal a jeho spoluhráči z Miami Heat.

O'Neal prý žádné zvláštní emoce neprožíval. "Byl to zápas jako každý jiný," řekl. Lakers, bojující o play-off, dlouho drželi s favoritem krok. "Hráli jsme dobře 36 minut, ale zápas bohužel trvá osmačtyřicet," posteskl si kouč poraženého týmu Frank Hamblen. Poslední čtvrtinu hosté prohráli jedenáctibodovým rozdílem.

V dresu Golden State se blýskl ve čtvrtek čtyřiceti body Jason Richardson a 27 sekund před koncem z dálky trefil i vítězný koš. Hráči Sacramenta před závěrečnou sirénou ještě čtyřikrát vystřelili, ale míč do koše se jim nepodařilo dopravit. Golden State vyhrálo 100:97.

Podobně dramatický závěr měl také zápas v Dallasu, kde domácím zajistil výhru 98:94 až čtyřmi trestnými hody v závěru Němec Dirk Nowitzki.

Miami - Los Angeles Lakers 102:89
Nejvíce bodů: Wade 27 - Bryant 26
Nejvíce doskoků: O´Neal 12 - Odom 11
Nejvíce asistencí: Wade 5 - Atkins 6
Dallas - Portland 98:94
Nejvíce bodů: Howard 21 - Stoudamire a Abdur-Rahim 20
Nejvíce doskoků: Howard 11 - Przybilla 13
Nejvíce asistencí: Terry 7 - Telfair 6