Washington - Brooklyn 112:108 ppWashington v prodloužení udolal Brooklyn, ale opět bez Veselého

Basketbalista Jan Veselý se nedočkal prvních minut na hřišti v této sezóně NBA ani v zápase proti Brooklynu. Washington si v něm připsal druhé vítězství za sebou, byť až po prodloužení 112:108, když ještě necelých pět minut před koncem prohrával o 11 bodů.

Nejlepším střelcem Wizards i celého zápasu byl s 29 body Bradley Beal.

V normální hrací době zachránil domácí tým od porážky 1,2 sekundy před sirénou Nene, v prodloužení trefil klíčovou trojku Trevor Ariza. Nejlepším střelcem Wizards i celého zápasu byl s 29 body Bradley Beal.

Hvězdní Kevin Garnett a Paul Pierce v dresu soupeře dali dohromady jen osm bodů. Oba až těsně před koncem odvrátili hrozbu, že by poprvé od svých nováčkovských sezón vyšli bodově naprázdno. Pierce, který se kvůli nemoci rozhodl nastoupit až těsně před zápasem, dokonce smazal nulu až v prodloužení, přitom ve své kariéře zažil jen jediné takové utkání v roce 1999. Garnett nebodoval třikrát v sezóně 1995/96.

"V útoku nemám takový rytmus, jak bych si přál," řekl Garnett, který v této sezóně ještě nedosáhl na dvouciferný počet nastřílených bodů. "Není to ale úplně priorita. Opravdu jsem nestřílel dobře, ale jinak jsem si nevedl špatně," řekl autor šesti doskoků Garnett, byť měl v týmu nejhorší bilanci ve statistice plus/minus (-19).

Ewing si odbyl premiéru v roli kouče

Slavný pivot Patrick Ewing si odbyl premiéru v roli hlavního kouče v Charlotte, když z pozice asistenta dočasně nahradil Steva Clifforda, jenž se musel podrobit operaci srdce. Shodou okolností Ewing vedl Bobcats proti svému bývalému týmu New York Knicks, ve kterém odehrál patnáct sezón, a musel strávit domácí porážku 91:101.

"Bohužel jsem se první výhry nedočkal. Byl jsem nejprve nervózní, ale jakmile se začalo hrát, uklidnil jsem se a mohl dělat svoji práci," uvedl Ewing. Jeho tým nejvíce potrápil Carmelo Anthony s 28 body, Andrea Bargnani přidal 25.

Indiana udržela neporazitelnost

Indiana udržela neporazitelnost i proti Torontu. Pacers zvítězili 91:84 a s šesti výhrami vévodí Východní konferenci. V západní skupině je nejlepším týmem San Antonio, jež porazilo v zápase obran 76:74 Golden State, následuje rovněž pouze jednou poražená Oklahoma, kterou Kevin Durant přivedl 37 body k výhře nad Detroitem 119:110.