Svitavy vyhrály v Nymburce poločas, pak ale odpadly

Nymburk

Basketbalisté Nymburka vyhráli i páté utkání v NBL, Svitavy ale přehráli až v druhém poločase. Po tom prvním byl český mistr o čtyři body pozadu, nakonec ale zvítězil přesvědčivě 99:64.

Basketbalista Nymburka Radoslav Rančík (uprostřed).

Hostům vyšel nástup do zápasu a ujali se vedení 22:12. Než přidali další bod, Nymburk ještě do první přestávky vyrovnal, přesto Svitavy favorita před sebe nepustily díky vysoké úspěšnosti střelby až do poločasové pauzy.

Domácí tým ale zahájil druhou půli osmi body za sebou a těsnější obranou dovolil soupeři za celých deset minut vstřelit jen sedm bodů. Hrací období vyhrál Nymburk o 21 a celý poločas pak 56:17.

Nejlepším nymburským střelcem byl Martin Rančík s 16 body, svitavský Sedlák dal ještě o bod víc. Hosté bez podkošové opory Kornowského výrazně zaostávali v doskakování (39:17), po sedmé porážce za sebou jsou v tabulce předposlední.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 22. kolo:
Nymburk - Svitavy 99:64 (22:26, 43:47, 71:54)
Nejvíce bodů: M. Rančík 16, P. Houška a Palyza po 14, R. Rančík 13, Mahalbašič 12 - Sedlák 17, Kyles 15, Macela 10. Rozhodčí: Hošek, Kučerová, Blahout. Fauly: 20:18. Trestné hody: 12/10 - 12/7. Trojky: 5:9.