San Antonio bez Duncana nestačilo na New York

Absence Tima Duncana byl pro San Antonio příliš velkou ztrátou při utkání v New Yorku. Hvězdný hráč Spurs má poraněný kotník a jeho celek podlehl Knicks 75:88. Nejlepším střelcem domácích byl Stephon Marbury, který San Antoniu nasázel 31 bodů.

Tim Duncan chyběl San Antoniu při zápase v New Yorku - archivní foto.

Dalších 14 přidal bývalý hráč Spurs Malik Rose, jehož výměna v San Antonia vzbudila bouři nevole. Rose byl klíčovým členem dvou vítězných celků Spurs v nedávné minulosti.

Nový kouč Dallasu Avery Johnson prožívá úspěšný start v nové pozici. Tým Mavericks vyhrál i druhé utkání pod novým hlavním trenérem, tentokrát porazil New Orleans 103:86. Nejlepším střelcem domácích byl Němec Dirk Nowitzki 25 body.

Charlotte se povedl zvrat

Velký zvrat předvedl v utkání proti Orlandu nováček z Charlotte. Tým Bobcats v druhé půli zahájil mohutnou ofenzívu, díky níž stáhl jedenáctibodovou ztrátu z první půle a díky koši Brevina Knighta 12 sekund před koncem přerušil nepříznivou sérii deseti proher v řadě.

Návrat do sestavy Chicaga po zranění oslavil Eddy Curry 24 body a velkou mírou tak přispěl k vítězství Bulls nad Atlantou 105:91. Dvanáct bodů a 10 doskoků přidal Kirk Hinrich a Chicago tak pokračuje v dobrých výkonech po mizerném vstupu do ročníku.

Dobrá defenzíva přinesla celku Los Angeles Clippers výhru nad Portlandem. Domácí předvedli sezónní maximum v podobě 13 bloků šest z nich měl na svědomí Elton Brand. Ten navíc přidal společně s Corey Maggettem po 22 bodech. Pro Portland byla prohra 89:96 už pátým neúspěchem v řadě.

Charlotte - Orlando 102:97
Nejvíce bodů: Knight 19 - Hill 25
Nejvíce doskoků: Okafor 13 - Howard 13
Nejvíce asistencí: Hart 8 - Nelson 6
New York - San Antonio 88:75
Nejvíce bodů: Marbury 31 - Brown 22
Nejvíce doskoků: Ariza 10 - Nesterovic 11
Nejvíce asistencí: Marbury 10 - Parker 6