IMOS v lize basketbalistek oplatil porážku Hradci Králové

Basketbalistky IMOSu Brno porazily v 15. kole ligy Hradec Králové a oplatily soupeřkám prohru z prvního vzájemného utkání. Euroligový tým se po výhře 94:73 posunul nejméně do neděle na druhé místo před městského rivala Valosun, s kterým se utká v příštím kole.

Brňanky v nevydařeném úvodu sezóny nezvládly v říjnu v Hradci Králové prodloužení, teď ukončily šestizápasovou vítěznou sérii Východočešek. Samy uspěly v nejvyšší soutěži podeváté za sebou. Navrch měly zejména po změně stran, v poločase byly vpředu jen o šest bodů. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 25 body Hanušová.

"Myslím, že to bylo tvrdší utkání, především ze strany Hradce. Oni ale takovým způsobem hrají. My jsme se s tím nemohli první půlku vyrovnat, až po zlepšené hře v druhé části jsme utkání jasně rozhodli," řekl trenér Brna Jan Bobrovský.

Vedoucí USK bez potíží potvrdil roli favorita proti DSK Basketball a opět si vylepšil skóre po vítězství 82:46.