Washington - Cleveland 96:103Wizards s Veselým zase prohráli. Indiana poprvé zaváhala

Basketbalista Jan Veselý po úvodu sezóny NBA stráveném na lavičce Washingtonu dostal podruhé za sebou větší prostor na hřišti, ale s týmem Wizards domácí zápas proti Clevelandu prohrál 96:103 po prodloužení. Po sobotním programu už není v zámořské lize žádný neporažený tým, protože vítěznou sérii Indiany ukončilo Chicago výhrou na své palubovce 110:94.

Wizards znovu padli. Na snímku Bradley Beal (vlevo) a Matthew Dellavedova z Clevelandu.

Veselý odehrál bezmála 23 minut, do statistik si zapsal čtyři body, sedm doskoků, ale také zahozené oba trestné hody. Na úspěchu Clevelandu měl lví podíl rozehrávač Kyrie Irving, jenž si vylepšil osobní maximum 41 body, devět z toho dal v prodloužení. V něm Cavaliers jasně dominovali a vyhráli ho 13:6. Wizards prohráli čtvrtý zápas za sebou, z toho druhý v této sérii po prodloužení.

Vítězná šňůra Indiany se zastavila na devíti zápasech, což byla na začátku sezóny nejdelší série v NBA po deseti letech. V jejím dresu v sobotu nikdo nevyčníval, nejlepší střelec Roy Hibbert dal 14 bodů a vládl pod košem s deseti doskoky.

„Výborně jsme začali, naopak oni neproměnili několik střel, které jim obvykle do koše padají. Bylo to pro nás důležité vítězství, hráli jsme velmi nesobecky," pochvaloval si trenér Chicaga Tom Thibodeau. Z jeho svěřenců se střelecky nejvíce dařilo Luolu Dengovi s 23 body a Derricku Roseovi, jenž překonal svalové problémy a dal rovných dvacet bodů včetně šesti trojek.

Obhájce titulu z Miami potřinácté v řadě zdolal Charlotte, tentokrát na jeho půdě 97:81. Bobcats alespoň jako první tým v ročníku udrželi mistrovský tým pod hranicí stovky nastřílených bodů.