Basketbalisté Ústí porazili Opavu, Mitchell pomohl šesti trojkami

Ústí nad Labem

Basketbalisté Ústí nad Labem porazili v dohrávce 11. kola NBL Opavu 70:68 a připsali si čtvrté vítězství za sebou. Delší sérii úspěchů aktuálně drží v nejvyšší domácí soutěži jen vedoucí Nymburk.

Také Opava měla před zápasem na kontě šňůru tří vítězství a dlouho měla blíže ke čtvrtému úspěchu ona. Slezané sice dostali první koš, ale ještě v první čtvrtině se dostali do desetibodového vedení a soupeř až do 35. minuty pouze dotahoval manko.

Do utkání vrátil Severočechy zejména skvěle hrající Kwamain Mitchell, který vstřelil šest trojek a s 24 body sehrál třetí dvacetibodový zápas za sebou. V poslední půlminutě definitivně otočili výsledek a uzavřeli skóre jeho spoluhráči Steffeck dvoubodovým košem a Krakovič z trestného hodu.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 11. kolo:
Ústí nad Labem - Opava 70:68 (18:19, 29:39, 50:52)
Nejvíce bodů: Mitchell 24, Steffeck 14, Šteffel 12 - Šiřina 16, Blažek 15, Dokoupil a Gniadek po 9. Rozhodčí: Vondráček, Kec, Benda. Fauly: 13:20. Trestné hody: 11/6 - 13/11. Trojky: 10:5.