Vítězná série basketbalistek Valosunu po sedmi zápasech skončila

Karlovy Vary

Basketbalistky Valosunu Brno utrpěly v domácí lize po sérii sedmi vítězství první prohru. Na hřišti Karlových Varů podlehly 71:82 a v tabulce po 15. kole klesly o skóre na třetí místo za městské rivalky z IMOSu.

Domácí hráčky měly zápas od počátku pod kontrolou a v poločase vedly už o 25 bodů. Po přestávce Brňanky dokázaly manko stáhnout, ve čtvrté čtvrtině až na rozdíl dvou bodů, v poslední pětiminutovce se jim ale přestala dařit střelba z pole a rozdíl ve skóre opět narostl až na konečných 11 bodů.

"Spokojen jsem byl s prvním poločasem. Ve druhém jsme ztráceli koncentraci a soupeř toho využíval," konstatoval trenér domácích hráček David Zdeněk.

Kouč Valosunu Marian Svoboda si posteskl, že jeho svěřenkyním dlouho trvalo, než se rozehrály. "Druhý poločas už byl lepší. Domácím jsme situaci ztrpčovali, holky hrály nadoraz," řekl.

Utkání Slovanka MB - Slavia Praha bylo odloženo.