Toronto - Portland 110:118Basketbalisté Portlandu zvítězili pošesté za sebou

Toronto

Basketbalisté Portlandu zvítězili v Torontu 118:110 po prodloužení a v NBA si připsali již šestou výhru za sebou. V dalších nedělních zápasech Los Angeles Lakers přehráli Detroit 114:99 a Memphis zvítězil v Sacramentu 97:86.

Nejlepším hráčem Lakers byl v utkání s Detroitem Jordan Hill (vpravo).

Trail Blazers promarnili na palubovce Toronta sedmnáctibodový náskok a remízu v normální hrací době zařídil úspěšným nájezdem se závěrečným klaksonem domácí Rudy Gay. V prodloužení ale měli navrch hosté a s bilancí osmi výher a dvou porážek si upevnili druhou příčku v Západní konferenci.

Za Portland nastříleli 25 bodů Damian Lillard a LaMarcus Aldridge, o bod méně dal Nicolas Batum. Nejlepším střelcem zápasu byl Gay s 30 body, k nímž přidal 10 doskoků, DeMar DeRozan zaznamenal 29 bodů.

Lakers táhl Hill

Lakers prohráli čtyři z posledních pěti utkání, ale tentokrát si díky zlepšenému výkonu v druhém poločase poradili s Detroitem. Ve skvělých výkonech pokračuje pivot Jordan Hill, který si posunul osobní maxima na 24 bodů a 17 doskoků. Po 19 bodech nastříleli Jodie Meeks a Nick Young. Devět bodů a 16 asistencí nasbíral Steve Blake. Detroitu nestačilo 23 bodů a 14 asistencí Brandona Jenningse.

"Kdykoli jdu na hřiště, tak mi vzroste sebevědomí," řekl Hill, který zpočátku sezóny nedostával moc příležitostí, ale nyní už patří do základní sestavy Lakers.

Memphis málem přišel o ohromný náskok

Memphis málem promarnil dvacetibodový náskok na hřišti Sacramenta, ale nakonec uhájil páté vítězství z deseti zápasů. Grizzlies vedl s 22 body a 10 doskoky Zach Randolph, shodně 19 bodů a devět asistencí si připsali Marc Gasol a Mike Conley.

"Nesnažím se sbírat body, doskoky, asistence. Snažím se vyhrát. Takovým stylem hraju a vždy hrát budu. Čísla mě nezajímají," řekl Marc Gasol, jemuž chyběly dva doskoky a jedna asistence k triple-double.

Nejlepším hráčem domácích byl Travis Outlaw, který první poločas strávil na lavičce, ale po změně stran stihl 18 bodů a šest doskoků.