Americký basketbalista dal v univerzitní lize znovu přes 100 bodů

Grinnell

Americkému basketbalistovi Jacku Taylorovi se povedlo podruhé během jednoho roku nastřílet v utkání univerzitní soutěže NCAA přes 100 bodů. V neděli přispěl 109 body k vítězství Grinnellu nad Crossroads 173:123. Třiadvacetiletý rozehrávač se tím postaral o třetí nejlepší střelecký výkon v historii NCAA.

Ilustrační foto.

Rekord soutěže stanovil Taylor loni 20. listopadu, kdy nastřílel 138 bodů. V neděli těsně zaostal za druhým nejlepším počinem, který drží od roku 1954 Clarence "Bevo" Francis se 113 body.

"Stejně jako před rokem, nedokázal bych to bez spoluhráčů. Zaslouží si velké uznání, byl to vskutku kolektivní výkon," uvedl Taylor, jenž stihl dát 109 bodů za 29 minut, které na palubovce strávil. Nejvíce se mu dařilo v úvodních deseti minutách druhého poločasu, kdy nasázel 53 bodů. V zápase proměnil polovinu z 48 tříbodových pokusů a 15 ze 17 trestných hodů. Ze hry dal 35 košů a měl padesátiprocentní úspěšnost.