Toronto - Washington 96:88Basketbalista Veselý bodoval, ale nakonec kvůli zranění zad nedohrál

Basketbalista Jan Veselý z Washingtonu nedohrál kvůli zranění zad páteční duel NBA v Torontu. Český hráč odstoupil z utkání ve třetí čtvrtině, před tím odehrál jedenáct minut a připsal čtyři doskoky. Wizards nakonec kanadskému soupeři podlehli 88:96.

Jan Veselý (zcela vlevo) v duelu s Torontem.

Veselý se tak na marodce Washingtonu přidal ke spoluhráčům Alu Harringtonovi a Trevoru Arizovi. "To je na téhle lize to nejlepší - musíte si vystačit s tím, co máte. Vždycky, když vám sundají jednoho pěšáka, musíte jít pořád dál," řekl ke zraněním autor devíti bodů Martell Webster.

Hvězdou zápasu byl John Wall, ale ani jeho 37 bodů Washingtonu k vítězství nepomohlo. Wizards sice dokázali vymazat šestnáctibodovou ztrátu a ve třetí čtvrtině se dokonce ujali vedení, udržet ho ale nedokázali. Na výhře Toronta měli největší podíl sedmnáctibodoví střelci Rudy Gay s DeMarem DeRozanem.

Portland na vítězné vlně

Na vítězné vlně se nadále veze Portland, který si v domácím prostředí poradil 98:95 s Chicagem a připsal si devátou výhru za sebou. Hosté navíc přišli o Derricka Rose, jenž si poranil pravé koleno. Předloňský nejlepší hráč ligy nemá podobné problémy poprvé, když po operaci vazů v levém koleni vynechal minulou sezónu.

Devítizápasovou sérii protáhlo i San Antonio, které vyhrálo 102:86 v Memphisu. Obrat předvedli hráči New Orleans, kteří v posledních pěti minutách dokázali vymazat dvanáctibodové vedení Clevelandu a nakonec se radovali z výhry 104:100.