Volejbalistky Prostějova byly opět suverénní, vyhrála i Olomouc

Zápas volejbalistek Prostějova a Přerova skončil v 9. kole extraligy podle očekávání hladkým vítězstvím domácích obhájkyň titulu. Hostující celek uhrál v setu nejvýš 16 míčů, derby trvalo jen hodinu. Neporažený Prostějov vede tabulku o čtyři body před Olomoucí.

Ilustrační foto

Prostějovský trenér Miroslav Čada konstatoval, že zápas byl naprosto jasný. "Za normálních okolností by nastoupily střídající holky, ale před klíčovým utkáním (Ligy mistryň) proti Schwerinu jsme potřebovali rozjet nejsilnější základní sestavu," citoval ho klubový web.

Kouč Přerova Leopold Tůma si postěžoval, že jeho tým trápí zranění. "Nemohla nastoupit Dita Gálíková a ještě se nám během střetnutí zranila další hráčka. V oslabeném složení jsme na soupeře vůbec neměli, byť se děvčata snažila. Prostějov je svými kvalitami někde úplně jinde," uznal Tůma.

Olomouc udržela druhé místo po domácím vítězství 3:0 nad Slavií Praha. Po jednoznačném prvním setu (25:11) přitom olomoucké volejbalistky citelně polevily a hra se vyrovnala. Slavia nejvíc zlobila v třetím setu, ale prodloužit zápas nedokázala.

Třetí zůstal pražský Olymp, který měl se Šternberkem problémy jen v druhé sadě, nakonec ji získal poměrem 28:26. Bez ztráty setu doma vyhrála také Ostrava nad SG Brno, naopak KP Brno v utkání o čtvrté místo podlehlo Frýdku-Místku 0:3.