Washington - New York 93:89Veselý po problémech se zády pomohl Wizards k výhře

Washington

Basketbalista Jan Veselý přispěl dvěma body a pěti doskoky k vítězství Washingtonu nad New Yorkem 98:89. Jediný český hráč v NBA, který v pátek v Torontu odstoupil ze zápasu kvůli potížím se zády, v sobotu strávil na palubovce přes 23 minut.

Jan Veselý (vpravo) se raduje s Marcinem Gortatem z vítězství Washingtonu.

Hlavním strůjcem výhry Washington byl autor 31 bodů John Wall, jenž poprvé v kariéře dosáhl třicetibodové hranice ve dvou zápasech po sobě. V pátek proti Torontu dal 37 bodů, ale porážce nezabránil. Knicks utrpěli pátou prohru za sebou.

Obhájci titulu z Miami porazili Orlando těsně 101:99, přestože ve floridském derby prohrávali už o 16 bodů. Rozhodující koš dal 15 sekund před sirénou z poslední akce svého týmu LeBron James. Hlavní hvězda ligy nastřílela 22 bodů. O pět více zaznamenal v dresu vítězů Dwyane Wade, jenž vynechal předchozí dvě utkání, aby šetřil kolena.

Clippers zvítězili o bod

Ještě těsnější výsledek se zrodil v Los Angeles, kde Clippers zvítězili nad Sacramentem 103:102. Domácí prohrávali v souboji kalifornských rivalů v prvním poločase až o 20 bodů, ale i díky 22 bodům Chrise Paula nakonec vyhráli. Paul vstřelil vítězný koš z trestného hodu 2,5 sekundy před koncem. V zápase si připsal devět asistencí a po rekordních 13 utkáních v úvodu sezóny skončila jeho série, během níž měl vždy nejméně 10 bodů a 10 přihrávek.

V úspěšných šňůrách pokračují Portland a San Antonio, které zvítězily podesáté za sebou. Portland zdolal Golden State 113:101 a lví podíl na tom měl LaMarcus Aldridge, jenž zaznamenal 30 bodů a 21 doskoků. Lídr Západní konference San Antonio vyhrálo nad Clevelandem jednoznačně 126:96 i s přispěním 16 trojek.

V čele Východní konference má stejnou bilanci 12 vítězství a jedné porážky Indiana, která porazila oslabenou Philadelphii 106:98. Pacers vedl za výhrou pivot Roy Hibbert, jenž nastřílel 27 bodů a přidal 13 doskoků.