Lovosičtí házenkáři zdolali Zlín a udrželi první místo

Házenkáři Lovosic udrželi první místo v extraligové tabulce. V utkání 13. kola doma porazili Zlín 24:21 a dál vedou o bod před Plzní, která deklasovala poslední Kopřivnici 36:25 a zvítězila podeváté za sebou.

Kopřivnice spoléhala v útoku především na Mičolu, který se trefil dvanáctkrát a postaral se o téměř polovinu branek hostujícího celku. Favorizovaní Západočeši ale vedli už v poločase rozdílem šesti gólů a o jejich dalším vítězství nebylo pochyb.

Také Lovosice vyhrály první půli o šest branek, ale druhé dějství se jim zdaleka tolik nepovedlo. Zlín dokázal v závěru snížit na 20:22, domácí tým však i za pomoci brankáře Adamíka dvoubodový zisk uhájil.

Dukla Praha porazila obhájce mistrovského titulu z Jičína 29:23. Na soupeře se sice Pražané bodově dotáhli, ale kvůli horšímu skóre zůstali v tabulce čtvrtí.

Extraliga házenkářů - 13. kolo:
Plzeň - Kopřivnice 36:25 (16:10)
Nejvíce branek: Linhart 8, Tonar 5/2, Blecha a M. Škvařil po 4 - Mičola 12/5, Hanus 5, Bajgar 4. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/5. Vyloučení: 4:3. Diváci: 280.
Lovosice - Zlín 24:21 (14:8)
Nejvíce branek: Jonáš 9/2, Hes 4, Sýkora 3, Klimt 3/2 - Poloz a Pernica po 4, Šáš a Plšek po 3. Rozhodčí: Kosa, Švidrnoch. Sedmimetrové hody: 7/5 - 0. Vyloučení: 5:8. Diváci: 800.
Dukla Praha - Jičín 29:23 (15:11)
Nejvíce branek: Šik a Polášek po 5, Sviták 4 - Zeman 5/1, Drbohlav 4, Skopal 4/3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/1 - 5/4. Vyloučení: 6:3. Diváci: 300.