Rubriky:

Míčové sporty

VIDEO: Kuriózní moment. Rozhodčí přihrál basketbalistům Hapoelu na rozhodující koš

5. prosince 2013 11:09 - Jeruzalém

K velmi kuriózní situaci došlo v závěru utkání izraelské ligy mezi týmy Hapoel Jeruzalém a Maccabi Tel Aviv. Domácí basketbalisté ještě půl minuty před koncem čtvrté čtvrtiny prohrávali o jeden bod, pak ale přišel moment, jenž vše změnil. Jednou z hlavních rolí přitom sehrál rozhodčí a jeho nechtěná přihrávka na volného Yotama Halperina, který trojkou zajistil Hapoelu vítězství.

Hapoel toužil po skalpu účastníka Euroligy, který si těsně před koncem udržoval mírný náskok. Běžela poslední minuta a domácí prohrávali 84:85. Jednu z posledních akcí vedl rozehrávač Derwin Kitchen. Od spoluhráče dostal přesnou přihrávku za tříbodový oblouk, ke střele se ale neodvážil.

Pronikl tedy s míčem až pod koš, odkud hledal volného spoluhráče Yotama Halperina. Přihrávka však postrádala přesnost a balón mířil do zámezí. Jenže Hapoelu pomohlo štěstí. Míč totiž trefil jednoho z arbitrů, který nestihl uhnout. Od sudího se balón odrazil k Halperinovi a ten trojkou překlopil výsledek na stranu Jeruzaléma.

Tel Aviv už ve zbylých vteřinách odpovědět nedokázal a podlehl domácím 85:87. Hapoel díky výhře přeskočil svého protivníka v tabulce a je třetí. Maccabi patří čtvrtá příčka.

jsv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty