Phoenix má v NBA jistý divizní titul

NEW YORK

Po deseti letech získali basketbalisté Phoenixu znovu divizní titul v NBA. Prvenství jim zajistilo středeční vítězství nad Philadelphií 116:87, při němž oslavil druhý triple-double v kariéře Steve Nash. Skvělý rozehrávač měl dvanáct asistencí, stejný počet bodů a třináct doskoků. To vše stihl adept na cenu pro nejužitečnějšího hráče soutěže za pouhých 27 minut.

"Loni jsme vyhráli jen 29 zápasů a nikoho by nenapadlo, že letos budeme divizním šampionem nebo že postoupíme do play-off. Je to pro nás velký úspěch," radoval se Nash. Před rokem Phoenix skončil v základní části NBA předposlední ve své konferenci.

Philadelphia naopak bilancuje na hranici postupu do play-off a navíc přišla ve třetí čtvrtině o Chrise Webbera. Zkušený křídelní hráč musel odstoupit s poraněným levým ramenem, které si zřejmě vykloubil. Více se dozví až z vyšetření po návratu do Philadelphie.

Šlágr Západní konference se odehrál ve středu v San Antoniu, kde Spurs potvrdili roli mírného favorita a porazili jiného divizního lídra Seattle 89:76. Čtyřiatřicátým domácím vítězstvím tak San Antonio vyrovnalo klubový rekord. Francouz Tony Parker k úspěchu přispěl 28 body.

Na sedm zápasů prodloužili vítěznou sérii hráči Chicaga, kteří na půdě nováčka v Charlotte vyhráli 102:99. Výborný výkon znovu podali všichni náhradníci, kteří se v každém zápase v průměru postarají o 39 bodů a tvoří nejlepší lavičku v celé soutěži.

Obhájci titulu z Detroitu potěšili svého kouče Larryho Browna výhrou nad Sacramentem 99:82. Brown, jenž se zotavuje z operace kyčle, už by měl v příštím zápase znovu sedět na lavičce. Bez něj tým odehrál deset utkání a je druhý ve východní části NBA.

Nejvíc doskoků: Smith 9 - Murphy 14.
Nejvíc asistencí: Williams 10 - Davis 15.
Phoenix - Philadelphia 116:87
Nejvíc bodů: Marion 26 - Iverson 26.
Nejvíc doskoků: Nash 13 - Iverson 9.
Nejvíc asistencí: Nash 12 - Iverson 4.
Washington - Atlanta 102:99
Nejvíc bodů: Arenas 36 - Harrington 20.
Nejvíc doskoků: Thomas 8 - Gugliotta, Childress 7.
Nejvíc bodů: Parker 28 - Murray 17.
Nejvíc doskoků: Nesterovic 9 - Evans 12.
Nejvíc asistencí: Parker 5 - Ridnour 2.
Portland - Houston 84:100
Nejvíc bodů: Abdur-Rahim 21 - Ming 29.
Nejvíc doskoků: Przybilla 7 - McGrady 10.
Nejvíc asistencí: Stoudamire 6 - Wesley 7.
Charlotte - Chicago 99:102
Nejvíc bodů: Wallace 23 - Gordon 35.
Nejvíc doskoků: Brezec, Okafor 10 - Chandler 15.
Nejvíc asistencí: Knight 15 - Gordon, Pargo 5.
Memphis70393155,7
9. Minnesota71373452,1
10. LA Lakers70333747,1
11. LA Clippers72324044,4
12. Golden State71264536,6
13. Portland70244634,3
14. Utah71224931,0
15. New Orleans70165422,9
Pozn.: Ve sloupcích za názvy klubů jsou počty odehraných zápasů, vítězství, porážek a procentuální úspěšnost. Na prvním až třetím místě v konferencích jsou vedoucí celky jednotlivých divizí. Týmy označené "x" mají jistý postup do play-off, "y" znamená vítězství v divizi.