Volejbalisté Českých Budějovic nevezou z Paříže ani set

Paříž

Volejbalisté Českých Budějovic nestačili na Paříž a po prohře 0:3 ve Francii čekají v Lize mistrů i po pátém kole na první bodový zisk. Stejně jako Ostravě ve skupině B ani Jihostroji v "céčku" se zatím nepodařilo bodovat v konkurenci evropské špičky a ze hry o postup jsou oba české kluby definitivně vyřazeny.

I když měli Jihočeši v pařížské hale svoji diváckou podporu, zápas se od začátku odehrával ve francouzské režii. Až v závěru prvního setu se hostům podařilo alespoň korigovat skóre. "Mleli nás. Musíme naplno, nemá cenu se zabývat tím, jak hraje soupeř, musíme do rizika," burcoval trenér Jan Svoboda. "Musíme hrát jako v poslední třetině prvního setu," nabádal.

Druhý set byl z české strany povedenější. Ale jen do stavu 10:9, než Kuliha poslal míč dvakrát do autu, do jeho hry se vloudila i technická chyba při bránění na síti a rázem byl náskok Paříže pětibodový 15:10. V sestavě Jihostroje se postupně objevili i mladíci Pleva a Šulista, set skončil výsledkem 25:19 pro domácí.

"Kůly nám dnes nepomohou, je třeba hrát středem a útočit ze zadní zóny," nabádal kouč Svoboda nahrávače Habra. Smečaři i univerzál Kriško měli totiž velmi nízkou úspěšnost. Ve třetí sadě se Jihostroj rozjel, stav držel vyrovnaný na 24:24, jenže závěr Paříž zvládla.

Tým, kde strávil nejlepší léta kariéry a pak povýšil do trenérského štábu bývalý reprezentant Jiří Novák, poskočil do čela skupiny. České Budějovice se s Ligou mistrů rozloučí 18. prosince domácím zápasem s černohorskou Budvou.