Míčové sporty

Basketbalistky USK Praha vyhrály i 19. ligový zápas v sezóně

13. prosince 2013 21:56 - Praha

Basketbalistky USK Praha udržely neporazitelnost i v 19. ligovém zápase v sezóně a Hradec Králové přehrály rozdílem 34 bodů 95:61. Základ vítězství úřadující mistryně položily hned v první čtvrtině, kterou po drtivém nástupu vyhrály 36:11, a svůj náskok pak s přehledem kontrolovaly.

V dresu domácích se střelecky blýskla Kia Vaughnová, která proměnila deset z dvanácti pokusů z pole a s 21 body byla na palubovce nejlepší. Druhá střelkyně USK Vítečková dala 16 ze svých 19 bodů v prvním poločase a trefila pět z devíti tříbodových pokusů.

USK zvýšil po předehrávce 19. kola v čele tabulky svůj náskok před druhým Valosunem Brno na šest bodů. Hradec Králové je o skóre třetí.