Míčové sporty

Atlanta - Washington 101:99 po prodl.

Washington v NBA prohrál v prodloužení, Veselý si připsal osm bodů

14. prosince 2013 08:45 - New York

Basketbalista Jan Veselý v pátečním utkání vyrovnal osmi body své maximum v sezóně NBA, ale Washingtonu to k vítězství v Atlantě nepomohlo. Wizards na palubovce Hawks podlehli 99:101 v prodloužení.

Dave Tulis, ČTK/AP

Hrdinou utkání byl domácí Al Horford. Nejdříve dvěma proměněnými trestnými hody pět sekund před koncem základní hrací doby zařídil prodloužení a v něm poté rozhodl střelou, která skončila v koši po vypršení času.

Horford dostal vysokou přihrávku od Pera Antiče a v těžké pozici v záklonu vstřelil ve výskoku vítězný koš. "Máme to nacvičené z tréninku. Dostal jsem skvělou přihrávku," uvedl Horford, jenž si připsal 34 bodů, což je jeho nejlepší výkon v ročníku.

Jediný český basketbalista v NBA Veselý odehrál 18 minut a osmi body vyrovnal své sezónní maximum z listopadového utkání proti Minnesotě. Vedle toho si připsal pět doskoků a jednu asistenci.

Pacers lámou klubové rekordy

Basketbalisté Indiany porazili 99:94 Charlotte a vyhráli tedy i jedenáctý zápas v sezóně, čímž opět vylepšili klubový rekord. Další týmový historický zápis překonali Pacers tím, že na 20. výhru v ročníku dosáhli už ve 23. utkání, což se zatím žádnému mužstvu Indiany nepovedlo.

Pacers si připsali vítězství i přesto, že se tentokrát nedařilo Paulovi Georgeovi. Kanonýr, jenž šel do duelu s průměrem 24,7 bodu na zápas, nastřílel jen 10 bodů.

Výsledky NBA:
Atlanta - Washington 101:99 po prodl.(za hosty Veselý 8 bodů, 5 doskoků a 1 asistence),
3. Denver 22 13 9 59,1
4. Minnesota 23 11 12 47,8