Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Sýkora končí u basketbalistek Trutnova, střídá ho Gaisler

1. dubna 2005 10:36 - PRAHA

Zdeněk Sýkora končí jako hlavní trenér trutnovských basketbalistek a do konce sezóny povede tým vicemistryň republiky Eduard Gaisler. Křest si v první lize prožije v sobotním domácím semifinále s USK Praha. Trutnov se v něm pokusí vysokoškolačky poprvé porazit a prodloužit semifinálovou sérii.

 

PRÁVO/Dorian Hanuš

"Po vzájemné dohodě došlo k ukončení spolupráce s hlavním trenérem Zdeňkem Sýkorou, a to s okamžitou platností," oznámil prezident trutnovského týmu Tomáš Hendrych. Pro další část play off k družstvu 'povýšil' od starších dorostenek hrajících extraligu Gaisler.

"Bude působit u družstva do konce sezóny," dodal Hendrych s tím, že pro nový soutěžní ročník přijde do Trutnova nový trenér. Gaisler v minulosti vedl muže Draka Trutnov ve druhé a třetí lize a také ligové dorostence, při své první sezóně se staršími dorostenkami postoupil do play off.

Sýkora působil v Trutnově třetí sezónu. Po příchodu z Pardubic v roce 2002 nejprve dělal asistenta Ivanu Burkertovi a Janu Jahelkovi, s nimiž získal bronzové medaile. Od ročníku 2003/04 se stal hlavním koučem a tým Loko dovedl k historickému druhému místo. Díky tomu si letos s trutnovskými hráčkami zahrál prestižní Evropskou ligu.

Sýkora odchází z Trutnova s bilancí 54 vítězství a 36 porážek v lize. V evropských pohárech absolvoval na lavičce 24 zápasů, z toho pět vítězných.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.