Basketbalistky IMOSu Brno porazily Strakonice o 53 bodů

Basketbalistky IMOSu Brno deklasovaly v lize Strakonice 95:42, přestože jim chyběly kvůli zdravotním potížím Alena Hanušová a Ivana Jalčová. Jihočešky zase postrádaly v duelu čtvrtého a pátého týmu tabulky svou střeleckou oporu Editu Šujanovou.

Barbora Kašpárková (vlevo) z Brna.

K jasnému vítězství českého vicemistra přispěla 22 body Tereza Pecková, která stihla dát 20 bodů za poločas. Ve třetí i čtvrté čtvrtině umožnily hráčky IMOSu soupeřkám dát jen po osmi bodech.

"Ač jsme byli oslabeni o dvě hráčky, tak holky zahrály velmi dobře. Je škoda, že v každém zápase nehrají s takovým nasazením," řekl trenér Jan Bobrovský.

Uspěl i další brněnský zástupce Valosun, který porazil Slavii Praha 77:63 a upevnil si druhé místo.