Prostějov se rozloučil s LM porážkou, ale bude hrát Pohár CEV

Volejbalistky Prostějova prohrály v závěrečném utkání základní části Ligy mistryň s tureckým týmem Eczacibasi VitrA Istanbul 1:3, postoupily ale ze třetího místa ve skupině D do Poháru CEV. K účasti ve čtvrtfinále druhé nejvyšší evropské klubové soutěže jim pomohlo vítězství rumunského Bacau nad polskou Gornicou 3:1 ve skupině F. Po něm Hanačky patří mezi pět postupujících týmů z šesti skupin.

Utkání 6. kola skupiny D volejbalové Ligy mistryň VK Agel Prostějov - Eczacibasi Istanbul v Prostějově. Radost hráček Prostějova.

České mistryně při rozlučce s Ligou mistryň jako první získaly proti suverénkám skupiny alespoň set. Sahaly i po zisku druhé sady a bodu, nezvládly ale po odvrácení šesti setbolů dramatickou koncovku.

Hanačky vstoupily do zápasu slibně. Koncentrovaným výkonem uhrály první čtyři body a trenér tureckého týmu si hned vzal oddechový čas. Ani ten hostům ale příliš nepomohl. Prostějov exceloval v útoku i na příjmu, po celou úvodní sadu diktoval tempo a s přehledem zvládl i koncovku.

Favorizovaný turecký celek ve druhém dějství zlepšil zejména obranu na síti a několikrát se prosadila nahrávačka Hankeová, která místo přihrávky po smeči levou rukou získávala cenné body. V koncovce se hráčky Prostějova vzepjaly k odporu, odvrátily šest setbolů, ale štěstí se přiklonilo na stranu hostů.

Ve třetím setu už soupeř měl herní převahu. Prostějov se ještě vzchopil ve čtvrté sadě, ale slibný náskok 10:7 šňůrou šesti ztracených bodů ztratil. Hanačky ještě závěr setu zdramatizovaly, ale istanbulský tým proměnil hned první mečbol ve vítězství.