Karvinští házenkáři posledními šampiony interligy

KARVINÁ

Házenkáři Karviné se stali posledními mistry interligy, která po pěti letech společného česko-slovenského projektu končí. Ke čtvrtému titulu za pět let jim stačilo získat bod v zápase závěrečného kola s Košicemi a nejlepší český celek slovenského soupeře porazil 31:27. Baník tak překazil Prešovu pokus o obhajobu.

Karvinští však museli o vítězství tvrdě bojovat, neboť snaživí hosté jim byli víc než rovnocenným soupeřem. Po vyrovnané třicetiminutovce rozhodl o osudu utkání druhý poločas, kdy mezi 46. a 53. minutou dali domácí šest branek za sebou.

Prvenství v interlize zajišťuje Karviné volno v prvním kole národního play off, které nyní bude následovat. Mužstvo zasáhne až do semifinále, které je na programu za čtrnáct dní.

Výsledek - 26. kolo:
Karviná - Košice 31:27 (16:16)
Nejvíce branek: Zdráhal 9/3, Sobol 8, Horák 4 - Justus 9/1, Farkašovský 5/1, Faith 5. Rozhodčí: Dostal, Macharáček. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 600.