Volejbalisté Budějovic prohráli na závěr Ligy mistrů s Budvou 1:3

České Budějovice

Volejbalisté Českých Budějovic prohráli v závěrečném kole základní části Ligy mistrů doma s černohorskou Budvou 1:3 a ve skupině C skončili bez bodu na posledním místě. Na třetí Budvu ztrácel Jihostroj před zápasem devět bodů, na postup tudíž neměl šanci.

Budva, kterou kouč českého vicemistra Jan Svoboda označil za velké překvapení celé Ligy mistrů, usilovala o prvenství ve skupině a na jihu Čech vyhrála úvodní sadu 25:20. Začátek zápasu se přitom domácím hráčům vydařil, výborně bránili soupeřovy útoky a body přidávali i tvrdým servisem. Černohorci ale v průběhu setu zabrali, zpřesnili hru a nepřipustili žádnou dramatickou koncovku.

Domácí celek, v němž chyběli nemocní nahrávač Habr a libero Hupka, se poté zlepšil, získal třetí set v soutěži a vyrovnal na 1:1. Jihostroj hrál nesmírně obětavě v poli, na síti se dařilo především smečaři Kulihovi a Budvě nepomohla ani taktická střídání. Jenže hosté se pak dokázali vrátit k vysoké úspěšnosti v útoku a obě zbývající sady s přehledem vyhráli.

"Soupeř na nás vyvíjel neustálý tlak na servisu, my jsme to nevydrželi, vždycky jsme udělali chyby. V koncovkách se možná projevilo, že jsme měli na hřišti mladé hráče, ale to nás neomlouvá, jsme zkušený tým. Liga mistrů se letos moc nepovedla, doma jsme ještě předváděli docela slušný volejbal, ale venkovní zápasy se nám vůbec nevydařily," řekl novinářům kapitán Michal Sukuba.

Také Ostrava prohrála v Lize mistrů všech šest zápasů, ve skupině B dokázala v šesti zápasech získat jen jediný set.