Miami - Atlanta 121:119 PPBasketbalisté Miami otočili zápas s Atlantou, LeBron James nastřílel 38 bodů

Miami

Basketbalisté Miami Heat udolali na domácí palubovce Atlantu 121:119 po prodloužení, přestože ještě minutu a půl před koncem normální hrací doby prohrávali o sedm bodů. První místo ve Východní konferenci NBA si však pohlídala Indiana vítězstvím 103:86 nad Brooklynem.

Basketbalisté Miami LeBron James (6) a Mario Chalmers se radují z výhry nad Atlantou Hawks.

"Po tom, co jsme si prožili v loňském finále, tak víme, že nikdy není konec," řekl po utkání LeBron James, který vedl obhájce titulu Miami s 38 body. Jeho tým ještě 100 sekund před koncem prohrával o sedm bodů, ale dokázal vyrovnat a v prodloužení strhnul vedení na stranu Heat dvěma úspěšnými trestnými hody devět vteřin před koncem Michael Beasley.

Absentujícího Dwyanea Wadea v základní sestavě Miami nahradil Ray Allen, který si připsal 19 bodů. V dresu Hawks nastřílel 26 bodů Jeff Teague, o bod méně přidal Paul Milsap, jenž si pomohl sedmi trojkami. Atlanta proměnila celkem sedmnáct z 34 trojkových pokusů.

Indiana porazila Brooklyn a s bilancí 23 výher a pět porážek se dotáhla na Portland v boji o nejlepší tým NBA. Pacers k druhé výhře ve dvou dnech pomohl Lance Stephenson osobním rekordem 26 bodů, stejného počtu dosáhl i Paul George. Černý zápas v dresu Brooklynu prožil Paul Pierce, jenž zůstal bez bodu a navíc byl vyloučen po nesportovním faulu na George Hilla.

Dirk Nowitzki přispěl 31 body k výhře Dallasu nad Houstonem 111:104. Oslabenému týmu Rockets, který nastoupil bez zraněného Jamese Hardena, nestačilo ani 29 bodů a 15 doskoků Dwighta Howarda.

Vítězství s hořkou příchutí si připsali New York Knicks, kteří přehráli Orlando Magic 103:98. Zápas však nedokončil s 19 body nejlepší střelec Knicks Carmelo Anthony ani jeho spoluhráč Raymond Felton.

Po dramatické koncovce zvítězilo na svém hřišti Charlotte nad Milwaukee 111:110. Domácí Bobcats vedli těsně před koncem o tři body, na což hostující Khris Middleton zareagoval přesnou střelou zároveň se závěrečným klaksonem, ale o pár centimetrů přešlápl tříbodovou čáru, takže Bucks o bod prohráli.