Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Srbské basketbalisty povede bývalý reprezentant Djordjevič

25. prosince 2013 17:14 - Bělehrad

Novým trenérem srbských basketbalistů bude Aleksandar Djordjevič. Bývalý reprezentant na lavičce nahradí dlouholetého kouče Dušana Ivkoviče, který se v září po mistrovství Evropy rozhodl neprodloužit smlouvu.

Šestačtyřicetiletý Djordjevič, který jako hráč s národním týmem vyhrál v roce 1998 světový šampionát a má i olympijské stříbro, podle agentury SID podepsal se svazem dvouletou smlouvu. Jeho dosavadní trenérskou zkušeností je vedení italských celků Armani Jeans Milano a Benetton Treviso.

Sedmdesátiletý Ivkovič vedl reprezentaci pět let a v roce 2009 s ní postoupil až do finále mistrovství Evropy. Na letošním ME s národním týmem obsadil sedmé místo, díky čemuž se Srbové jako poslední kvalifikovali na světový šampionát, který příští rok bude hostit Španělsko.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.