Sacramento - Miami 108:103 po prodl.

Sacramento ukončilo v NBA vítěznou sérii Miami, Veselý debakl neodvrátil

28. prosince 2013 07:48 - New York
(Aktualizováno: 28. prosince 2013 09:29)

Basketbalisté Miami prohráli v pátečním utkání NBA v Sacramentu 103:108 po prodloužení, čímž skončila jejich devatenáctizápasová vítězná série proti klubům ze Západní konference. Kings je porazili poprvé od března 2008.

Kelley L Cox, Reuters

V týmu obhájců titulu dal LeBron James 33 bodů, ale domácí proti němu vytasili tři dvacetibodové střelce: nejlepším z nich byl se 27 body pivot DeMarcus Cousins. Miami sice mělo drtivý nástup a první čtvrtinu vyhrálo 32:19, ale už po třetím dějství byl jeho náskok pryč.

Veselý nezabránil vysoké porážce Wizards

Český basketbalista Jan Veselý odehrál za Washington devět minut a dal dva body, ale hosté v Minnesotě prohráli vysoko 98:120 a nenavázali na sérii tří předchozích venkovních vítězství. Po poločase se přestalo dařit jejich nejlepšímu střelci Johnu Wallovi, který k 22 bodům přidal už jen čtyři.

"V obraně to už zase bylo špatné," posteskl si trenér Washingtonu Randy Wittman, kterému se navíc v závěru zápasu zranil Bradley Beal. Po srážce se soupeřem se nemohl postavit na levou nohu a ze hřiště ho museli odnést spoluhráči.

Lakers prohráli počtvrté za sebou

Zápas Utahu s Los Angeles Lakers rozhodla poslední akce domácího týmu, kterou dvě vteřiny před sirénou zakončil pivot Derrick Favors doskočením odraženého míče a smečí. Lakers prohráli čtvrté utkání za sebou, nejhorší tým Západní konference Utah zvítězil v sezóně teprve podeváté.

3. Denver 28 14 14 50,0
4. Minnesota 29 14 15 48,3