Sacramento - Miami 108:103 po prodl.Sacramento ukončilo v NBA vítěznou sérii Miami, Veselý debakl neodvrátil

Basketbalisté Miami prohráli v pátečním utkání NBA v Sacramentu 103:108 po prodloužení, čímž skončila jejich devatenáctizápasová vítězná série proti klubům ze Západní konference. Kings je porazili poprvé od března 2008.

LeBron James (hráč Miami číslo 6) nedokázal ani přes svůj střelecký koncert zabránit porážce Miami na půdě Sacramenta.

V týmu obhájců titulu dal LeBron James 33 bodů, ale domácí proti němu vytasili tři dvacetibodové střelce: nejlepším z nich byl se 27 body pivot DeMarcus Cousins. Miami sice mělo drtivý nástup a první čtvrtinu vyhrálo 32:19, ale už po třetím dějství byl jeho náskok pryč.

Veselý nezabránil vysoké porážce Wizards

Český basketbalista Jan Veselý odehrál za Washington devět minut a dal dva body, ale hosté v Minnesotě prohráli vysoko 98:120 a nenavázali na sérii tří předchozích venkovních vítězství. Po poločase se přestalo dařit jejich nejlepšímu střelci Johnu Wallovi, který k 22 bodům přidal už jen čtyři.

"V obraně to už zase bylo špatné," posteskl si trenér Washingtonu Randy Wittman, kterému se navíc v závěru zápasu zranil Bradley Beal. Po srážce se soupeřem se nemohl postavit na levou nohu a ze hřiště ho museli odnést spoluhráči.

Lakers prohráli počtvrté za sebou

Zápas Utahu s Los Angeles Lakers rozhodla poslední akce domácího týmu, kterou dvě vteřiny před sirénou zakončil pivot Derrick Favors doskočením odraženého míče a smečí. Lakers prohráli čtvrté utkání za sebou, nejhorší tým Západní konference Utah zvítězil v sezóně teprve podeváté.

3.Denver28141450,0
4.Minnesota29141548,3