Basketbalisté Děčína snadno vrátili USK listopadovou porážku

Basketbalisté Děčína porazili v předehrávce 21. kola NBL pražský USK 91:63 a s přehledem vrátili soupeři listopadovou těsnou porážku. Pražané od nečekané výhry na severu Čech 79:78 prohráli devět z jedenácti zápasů a nyní prohráli pošesté za sebou. Děčín je před nedělním programem po třináctém vítězství v sezóně čtvrtý, USK je čtvrtý od konce.

Děčín už v první čtvrtině šel do dvouciferného vedení, ale ve druhé části to bylo po hluché pasáži domácích jen o tři body 36:33. V následném oddechovém čase děčínský kouč Pavel Budínský svým svěřencům vyčinil, zbytek poločasu domácí vyhráli 16:2 a soupeř prakticky přišel o šanci na první prosincové vítězství.

Domácí ani za bezpečného vedení nepolevili a třetí čtvrtinu zakončili šňůrou 12:0. V celém zápase měli převahu zejména v podkošové činnosti, doskakování ovládli v poměru 51:27. "Ty čtyři a půl minuty na konci prvního poločasu rozhodly o našem náskoku, ale nechtěli jsme spát, chtěli jsme dál pracovat a budovat identitu naší hry," řekl v televizním rozhovoru Budínský. Nejlepším střelcem jeho týmu i zápasu byl s 19 body Jakub Houška.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 21. kolo:
Děčín - USK Praha 91:63 (26:18, 52:35, 73:46)
Nejvíce bodů: J. Houška 19, Landa a Stria po 12, Vyoral 10 - Chán 12, Votroubek 11, Mareš 8. Rozhodčí: V. Lukeš, Kučerová, Benda. Fauly: 21:23. Trestné hody: 15/12 - 16/10. Trojky: 9:3.